Yemeksepeti’nin bir market servis projesi olan Banabi, İstanbul ve İzmir’in ardından Ankara’da da hizmet vermeye başladı. İlk olarak Nisan ayında İstanbul içerisinde hizmete başlayan Banabi, Mayıs ayı sonuna doğru İzmir’de etkinlik göstermeye başladı. Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’ın bugün atmış olduğu Tweet ile Yemeksepeti’nin artık Ankara içerisinde de Banabi hizmeti verilmeye başlandığı duyuruldu. 3 aylık periyotta 3 şehirde faaliyet göstermeye başlayan Yemeksepeti Banabi, yıl sonuna kadar 7 şehirde de daha faaliyet göstermeyi planlıyor. Sıradaki şehirlerin ise Antalya, Bursa, Konya, Eskişehir, Trabzon, Denizli ve Kocaeli olduğu duyuruldu.

Yemeksepeti Banabi üzerinden dondurulmuş gıda ürünleri başta olmak üzere dondurma, kişisel bakım ürünleri, meyve ve sebze, ev temizlik ürünleri, anne ve bebek ürünleri gibi onlarca kategoride 2,000’den fazla ürün listelenecek. Şimdilik İstanbul, İzmir ve Ankara’da yaşayan kişiler, Banabi üzerinden sipariş ettiği ürünleri kapıda ödeme seçeneği ile teslim alabilecekler.

Çayyolu, Bahçelievler, Nenehatun ve Çukurambar içerisinde bulunan depoları üzerinden Ankara halkına hizmet verecek olan Yemeksepeti Banabi, alışveriş yapma keyfini daha da kolaylaştırıyor. Ödeme seçenekleri bakımından birçok alternatifi bulunan Banabi, önümüzdeki yıllarda birçok şehre faaliyetlerini yayacak durumda.