Amerikan Express, geçtiğimiz yıl XRP ile ilgili bir yazı hazırlamıştı. Bu yazının bugünlerde tekrardan okuyucular önüne sunulması Ripple fiyatında ani bir dalgalanma meydana getirdi. Haberin sosyal medya ağları üzerinden yeniden paylaşılması Ripple fiyatının %8 artış göstermesine neden oldu.

Ripple, kripto para borsası içerisinde bir türlü kendinden beklenen yükselişi alamamıştı. Dün borsa açılışını 0,38 Dolardan açan Ripple, kapanışta 0,41 Dolar seviyesine çıktı. Yaklaşık olarak %8 artan Ripple fiyatı yatırımcıların da yüzünü güldürmeyi başardı. Beklenmeyen bu fiyat artışın sebebi ise Amerikan Express tarafından hazırlanan bir blog yazısı olarak gösteriliyor. Geçen yıl hazırlanan bu yazının dün sosyal medya içerisinde yeniden paylaşılması Rippe piyasasında büyük bir artış meydana getirdi.

XRP Ripple Fiyat Analiz Grafik

“Daha radikal, Blockchain tabanlı bir yaklaşım” başlığı ile hazırlanan yazı, geçtiğimiz yıl Amerikan Express içerisinde yayınlanmıştı. İlgili yazı XRP’nın avantajlarını, para gönderiminin e-posta göndermekten daha basit olduğu dile getiriliyordu. Özgürlükçü yaklaşıma sahip olan XRP, bu haberin tekrardan gündeme gelmesi ile beraber yeni yatırımcılar kazandı.

Bazı kişiler ortaya çıkan bu durumun bir spekülasyon olabileceğinden dahi bahsediyor. Amerikan Express ile XRP arasında bir ortaklık kurulduğunu, bu nedenle bu haberin yeniden gündeme getirildiği iddia ediliyor. Her ne olursa olsun XRP bu olay sonucunda %8 değer kazanmış durumda.

Meydana gelen bu yükseliş XRP yatırımcılarını oldukça memnun etmiş gibi duruyor. Oldukça uzun bir süredir XRP yükselişi bekleyen yatırımcılar, bu dalgalanma ile beraber ellerinde bulunan Ripple’leri satışa çıkardı. Bir anda birçok satışın gerçekleşmesi ile beraber XRP fiyatında da düşüşler meydana geldi. Bugün öğle saatlerinde 0,41 Dolardan 0,39 dolara doğru bir düşüş meydana gelmiş durumda. İlerleyen günlerde Ripple değerinde ne gibi bir değişim meydana gelir bilinmez.