Konu Başlıkları

Birçok çalışan, öğle arası zamanlarını daha verimli hale getirmenin yolunu arıyor. Son zamanlarda popüler hale gelen meditasyon uygulamaları, çalışma verimliliğini artırdığı gibi daha rahat bir gün geçirilmesini sağlıyor. Hem Android hem de İOS uygulama mağazasında yer alan ücretsiz meditasyon uygulamaları;

MindFi

Kullanıcılarına tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren MindFi hem Android hem de İOS mağaza içerisinde yer alıyor. Öğle arası gibi oldukça kısıtlı bir zamanınız varsa bu uygulama üzerinden 30 saniye ile 4 dakika arasında değişen meditasyonlar öğrenebilirsiniz. Üstelik sunulan meditasyonlar için özel alan oluşturmanıza hiç de gerek yoktur.

Headspace

Apple Store ve Google Play Store içerisinde ücretsiz yer alan Headspace, MindFi ile benzer özelliklere sahip. Kısa meditasyonların yer aldığı bu uygulama sizlere herhangi bir mekan kısıtlaması sunmuyor. Uygulamayı indirdikten sonra Facebook hesabınız ile giriş yapmanız gereklidir. Akabinde minik, kısa meditasyonlar ile baş başa kalabilirsiniz.

Oak

oak meditasyon uygulaması

Şu an için sadece Apple Store içerisinde yer alan Oak, yukarıda belirtmiş uygulamalardan biraz farklı bir işleyişe sahip. Bu uygulama kullanıcılarına hem meditasyon hem de nefes alma egzersizleri sunuyor. Aynı zamanda uyku öncesi dinlendirici seslerin de yer aldığı Oak tüm ihtiyaçlarınızı tek çatı altında topluyor. Diğer uygulamalar gibi bu uygulama da tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Simple Habit

Simple Habit meditasyon uygulaması

Günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak istiyorsanız Google Play Store ve Apple Store içerisinde yer alan Simple Habit uygulamasını telefonlarınıza indirebilirsiniz. İçerisinde 5 dakikalık kısa meditasyonların yer aldığı bu uygulama kolay ara yüzü sayesinde her kesime hitap ediyor. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamaya günlük 5 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Meditasyon

Ücretsiz Meditasyon Uygulamaları Listesi

Tamamen yerli girişimler sonucunda oluşturulan Meditasyon; Google Play Store ve Apple Store’da sizleri bekliyor. Stres, uykusuzluk, nefes almada güçlük, odaklama gibi sorunlar için 150’den fazla meditasyon seçeneği sunan bu uygulama, kullanıcılarına 20’ye yakın program sunuyor. Meditasyon yapmanın aslında oldukça kolay olduğunu gösteren bu uygulamaya ilk etapta günlük 5 dakika ayırmak yeterlidir.