Bir akıllı kumaş girişimi olan Thread In Motion, 2017 yılının ardından ikinci yatırımını bugün aldı. İlk olarak 2017 yılı Mart ayında 350,000 Dolar yatırım alan şirket, bugün ki yatırımını ile 50 milyon TL değerlemeye ulaştı. Paylaşılan bilgilere göre İnci Holding ve StartesHub’ın stratejik yatırım şirketi Vinci Girişim, Thread In Motion’a ufak bir yatırım yaptı. Aldığı yatırım ile beraber 50 milyon TL değerlemesine ulaşan şirket hedeflerine daha kısa süre içerisinde ulaşmayı hedefliyor.

Thread In Motion, geliştirmiş olduğu akıllı eldivenler ile adından söz ettirmeye başladı. Global pazar içerisinde etkin olmak isteyen şirketin en büyük hedefi dünyanın en büyük teknolojik tedarikçisi olmak. Şirket şu an için Lassa, Bridgestone, Mercedes-Benz, Honda ve Renault gibi dünya çapındaki şirketlere teknoloji tedarikinde bulunuyor.

Thread In Motion şirketinin melek yatırımcıları arasında yer alan StartersHub, şirket ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor; Therad In Motion, Endüstri 4.0 üzerine yaptığı çalışmalar sayesinde çözüm odalı hızlı uygulanabilen ürünler ortaya çıkarıyor. Son kullanıcının işini oldukça kolaylaştıran ürünlerin ileri etapta daha da geliştirileceğini belirtti. Unutmadan hatırlatalım; StartersHub’ın bu şirket içerisinde 250,000 Dolar yatırımı bulunuyor.

Thread In Motion kurucusu ve CEO’su Kadir Demircioğlu, yaptığı açıklamada şirketinin Türk otomotiv sektörü için oldukça önemli olduğunu dile getirmiştir. Otomotiv sanayisi ile beraber lojistik alanına da hizmet veren şirket, Avrupa pazarına da açılmayı planlıyor. Gelen yatırımlar ile yurtdışı pazarını oluşturacak olan şirket, gelişmelerden oldukça memnun görünüyor.