Octopus.do; proje yönetimi üzerine çalışanlar için tasarlanmış bir girişim olup site prototipi üzerinden maliyet hesaplaması yapılmasına izin vermektedir. İnternet tarayıcı üzerinden faaliyet gösteren bu girişimden tam olarak faydalanabilmeniz için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt işlemlerini tamamlayan proje yöneticileri, adlarına düzenlenen yönetim paneli üzerinden yeni bir proje oluşturarak istediği isimi oldukça kolay bir şekilde verebiliyor.

Projenizin ilk kısmında web sitenizin öncelikle prototipini oluşturmanız gerekiyor. Octopus.do; sahip olduğu hazır şablonlar üzerinden kullanıcılarına oldukça kolay ve hızlı bir şekilde prototip oluşturmalarına izin veriyor. Ekle, bırak yöntemi ile oluşturulan prototip tamamen sizin hayal ve tasarım dünyanıza göre şekillenmektedir. İnternet sitenize prototip üzerinden alt başlıklar ekleyebiliyor, yardımcı yazılımlar sayesinde test aşamalarını halledebiliyorsunuz. Bu esnada ortalama bir maliyet önerisinde de bulunuyor olması Octopus.do’nun kullanılabilir hale getiriyor.

Site Maliyet Hesaplama Aracı Octopus.do

Prototip üzerinden oluşturduğunuz projeyi dilerseniz bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz. Eğer istemeniz durumunda ekibinizde yer alan üyelerin projeye erişmesine izin verebilir, projenizi URL yolu ile istediğiniz formatta paylaşabilirsiniz.  Tek bir amaca yönelik olmasından dolayı ilgi gören Octopus.do ilerleyen zamanlarda tüm proje yöneticileri tarafından tercih edilecek. Şu an sisteme üye olan herkes ilk tasarımını herhangi bir ücret ödemeden bilgisayarına indirebiliyor. Akabinde bu sistemi kullanmak isteyen kişiler aylık 8 Dolar ile 96 Dolar arasında değişen üyelik ücreti ödemek durumunda kalacaktır.