Konu Başlıkları

PTT Tüketici Kredisi Özellikleri

2010 yılından beri anlaşmalı bankalar üzerinden kredi imkanı sunan PTT AŞ artık PTT kredi platformu sayesinde yeni bir kredi gündeme getirmiştir. Tüketici kredisi olarak adlandırılan bu uygulamanın tüm çalışmalardan sonra 2019 yılı sonunda devreye alınacağı belirtilmiştir. Bu kapsamda teknik çalışma ve test süreçleri 3 ayda tamamlanan krediyle ilgili PTT AŞ tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamada şubelerin yer almadığı bölgelerde bu krediye daha kolayca ulaşılması için çalışmaların devam ettiği aktarılmıştır. Haliyle PTT tüketici kredisi 2019 yılı için oldukça kapsamlı bir şekilde sunulacaktır.

PTT Tüketici Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Bugüne kadar sadece PTT personelleri ile maaş müşterilerini kapsayan kredilerin artık tüm vatandaşlara sunulacağı belirtilmektedir. Ayrıca TC kimlik belgesi ile başvuru yapılacak olan bu krediden, yüksek kredi notuna sahip olan kişiler yararlanabilir. Zaten her kredi için kredi puanının en önemli faktör olduğu bilinmektedir. Eğer bankaların riskli görmediği bir tüketici iseniz bu krediden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

PTT tüketici kredisinden faydalanmak için ayrıca gelir belgesine sahip olmanız gerekiyor. Yani gelir belgesi olmayanların bu krediden faydalanma olasılığı yoktur. Çünkü PTT ve Aktifbank anlaşmalı bu kredide hem banka hem de PTT, tüketicilerden güvence isteyecektir. Günümüzdeki her banka da aynen bu özelliklere sahip olan kişilere kredi vermeyi sürdürmektedir.

PTT Tüketici Kredisi Kaç Ay Vadeli?

Yapılan açıklamada 60 ay vadeye kadar sunulacak bu kredinin faiz oranları da merak edilmektedir. Ancak PTT tüketici kredisi 2019 yılının son aylarına doğru faiz oranlarını da açıklayabilir. Detaylı bilgilere sahip olmak isteyen tüketiciler Aktifbank ve PTT’nin web sayfalarını güncel olarak takip etmelidir. Yine de düşük faiz oranlarının olacağı tahmin edilen bu kredi anlaşmasına alternatif olarak diğer PTT anlaşmalı bankalarla iletişime geçebilirsiniz.