PayCore, başta bankalar olmak üzere ödeme servis sağlayıcılarına, finans kuruluşlarına ve telekom operatörlerine ödeme teknolojileri konusunda altyapı desteği veriyor.

Daha önceden faaliyetlerini Cardtek olarak sürdüren şirket, isim değişikliğine giderek mart ayından bu yana PayCore adı ile sektör içerisinde etkinlik göstermeye başladı. Başta Türkiye olmak üzere dünya üzerinde yer alan birçok banka, ödeme servis sağlayıcılarına ve finans kuruluşlarına hizmet veren şirket, MPTS Turkey’i satın alması ile beraber Türkiye pazarına da giriş yaptı. Mastercard Payment Transaction Services Turkey Bilişim Hizmetleri A.Ş olarak bilinen MPTS Turkey, ülkemiz ile beraber 12 ülkede faaliyet gösteriyordu.

MPTS Turkey, PayCore firmasından gelen teklif doğrultusunda şirket satış sözleşmesini 2018 ayı Aralık ayında imzaladı. İmzalanan belgelerin Merkez Bankası ve Rekabet Kurumunun da onaylaması ile beraber 18 Haziran’da resmi devir gerçekleşti. Geçmişte Provus marka adı ile faaliyetlerini sürdüren MPTS Turkey, 18 Haziran itibari ile Türkiye ile beraber 12 ülkede PayCore adı ile yoluna devam edecek.

Processing sektöründe büyük ilerlemeler kaydeden PayCore, her geçen gün çalışma ağını genişletmeye devam ediyor. Processing ile başta bankalar, devlet kurumları, perakende servisleri, telekom operatörleri gibi geniş kapsamlı müşterilere sahip olan işletmelere POS yönetimi, banka kartı ve kredi kartı yönetimi sunuyor. Bununla beraber ATM yönetimi, toplu taşıma kart entegrasyonu, otoyol geçiş ücret tahsilatı, otomatik ücret kesintisi gibi işlemler artık PayCore üzerinden yürütülecek.

Yapılan devir işleminin ardından PayCore firması artık ülkemiz içerisinde “Dış Hizmet Sağlayıcı Lisans” sahibi oldu. Bununla beraber MPTS Turkey’in sahip olduğu Ödeme Menkul Kıymet Mutabakat Sistem İşleticisi, Merkez Bankası Takas ve Mutabakat Lisansları da PayCore’a devredildi.