Konu Başlıkları

Artık milyonlarca insan, vaktinin büyük çoğunluğunu bilgisayar ya da telefon başında oyun oynayarak geçirmektedir. Boş zamanlarınızı değerlendirdiğiniz ve can sıkıntınızı giderdiğiniz bu oyunlardan para da kazansanız güzel olmazıydı? Oyun oynayarak para kazanmak, gerçekten de mümkündür. Pek çok insan bunun hayal ya da yalandan ibaret olduğunu düşünmektedir ancak oyun oynayarak para kazanan, hatta binlerce doları hesabına aktaran oldukça fazla kişi vardır. Oyun oynayarak para kazanmak, kolay bir iş değildir. Bu şekilde para kazanabilmek için zaman ve emek harcamanız gerekir. Ayrıca bu yolla, çok büyük paralar kazanmazsınız ancak ciddi rakamlar elde edebilirsiniz. Düzenli bir geliriniz olmasa bile bazı dönemlerde yüksek rakamlar alabilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanmak için ne yapmak gerekir?

Sevdiğiniz oyunları, günde birkaç saatinizi ayırarak oynadığınızda ve belirli bir seviyeye ulaştığınızda para kazanırsınız. Ancak bunun için bu oyunların sahibi olmanız gerekir. Oyunları satın almak için STEAM uygulamasını kullanmalısınız. Bu oyunları illa konsoldan oynamanıza da gerek bulunmaz. Cep telefonunuzdan, tabletinizden ya da televizyonunuzdan bile oyun oynayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanmak için İngilizce bilmeniz de büyük avantaj sağlar. İngilizce olan oyunlar üzerinden büyük rakamlar kazanan insanlar vardır ancak İngilizce bilmiyorsanız, az da olsa Türkçe oyunlardan para kazanmanız mümkündür.

Oyun oynayarak para kazanma yöntemleri nelerdir?

Severek oynadığınız pek çok oyun üzerinden para kazanabilirsiniz fakat bu oyunların içinde farklı yollardan da para kazanmanız mümkündür. Oyunları kullanarak hangi kalemlerden para kazabileceğinizi sizler için derledik.

Sanal eşya ya da altın satarak para kazanmak;

Popüler olarak oynanan pek çok oyunun içinde, altın reklamı yapılmaktadır. Sahip olduğunuz altınları bu oyunlarda nakite çevirmeniz mümkündür. Aynı zamanda, oyun içinde kazandığınız değerli eşyaları ya da itemleri satarak da gelir elde edebilirsiniz. Pek çok oyunun içinde karaborsa sistemi vardır ve oyuncuların ellerinde bulunan değerli eşyalar, karaborsada satışa çıkarılarak nakite çevrilir.

E-spor turnuvalarından para kazanmak

Video oyunlarını profesyonel olarak oynayanlar için turnuvalar yapılmaktadır. Bu turnuvalara e-sports adı verilir. Bu turnuvalar sayesinde yetenekli ve becerikli oyuncuların para kazanması sağlanır. Pek çok oyun için turnuva düzenlenmiş ve bu turnuvalardan yüksek rakamlar ödenmiştir. Ancak bu turnuvalardan para kazanan oyuncu sayısı çok fazla değildir. Bunun için oldukça yetenekli ve kararlı olmanız gerekir.

Profesyonel olan oyucular, çeşitli markaların sponsorluklarından da para kazmamaktadır. Örneği; Nike gibi ünlü markalar, isim yapmış olan oyunculara reklam karşılığı gelir öderler.

Oyun testçisi olarak para kazanmak

Büyük video şirketleri, oyun testçileri ile çalışmaktadır. Bu testçilerin görevi piyasaya henüz çıkmamış olan oyunları test etmek ve oyunlarda bulunan hataları rapor etmektir. Bir oyun piyasaya sürülmeden önce çeşitli test aşamalarından geçer ve sürekli olarak geliştirilir. Bu gelişmelerin ardından son halini alır ve piyasaya sürülür. Oyun testçileri ise geliştirme aşamasında taze gözler ile oyunları oynarlar ve hataları rapor ederler. Bu raporlar doğrultusunda hatalar düzletilir ve oyunun tekrar denenmesi istenir. Bu sayede oyun son halinin alabilir.

Oyun testçisi olmak, sanıldığı kadar zevkli bir iş olmayabilir. Bu işi yapmak için haftada 96 saat çalışan kişilerin olduğu bilinmektedir. Hatta, sürekli test oyunu oynamaktan sıkılan kişilerin oyun oynamayı bıraktıkları da söylenir. Oyun testçileri, kendilerine verilen tüm oyunları oynamak zorundadır. Buna, çocuk oyunları da dahildir.

Bilgi birikimlerinizi paylaşarak para kazanmak

Çok fazla kişi tarafından oynanan popüler oyunlar konusunda deneyimleriniz ve bilgi birikiminiz varsa, bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Bu oyunları oynamak için tecrübelerinize ihtiyaç duyabilecek çok sayıda insan vardır ve bu bilgi paylaşımı için belirli bir ücret ödemeyi de kabul ederler. Ayrıca, internette bulunan bazı siteler, oyunlar hakkındaki bilgi birikimlerinizi kullanarak e-kitap yazabilirler. Sizler de yazmış olduğunuz bu e-kitaplardan para kazanırsınız.

Bilgi birikimlerinizi paraya dönüştürmenin bir başka yolu da kendi sitenizi kurarak, oyunlar hakkındaki tecrübelerinizi burada paylaşmaktır. Ziyaretçileriniz üzerinden Adesense gelirleri elde edebilirsiniz. E-kitaplarınız kendiniz de yazabilir ve bu kitapları internet siteleri aracılığıyla, paraya çevirebilirsiniz.

“Hadi oynayalım” videoları kaydederek para kazanmak

Birden fazla oyun oynuyorsanız ve oyunların nasıl oynandığını detaylı olarak biliyorsanız, yeni başlayanların oyunları rahat oynayabilmesi için video çekebilir ve bunları Youtube üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu videoları izleyen kişilerden para kazanırsınız. Ancak bu videolarda oyunların nasıl oynanacağının adım adım anlatılması ve videoların bilgi içerikli olması gerekir. Video süresi boyunca hem oyun oynamalı hem de nasıl oynandığını canlı olarak anlatmalısınız. Bu yolu deneyerek çok fazla para kazanmanız mümkündür. Youtube üzerinden oyun videoları yükleyerek para kazanmak için videonuzu izleyenlerin sayısının fazla olması gerekir. Düzenli olarak video eklerseniz, düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Oyunlar hakkında yazarak para kazanmak

Reklam, her alan için önemli olduğu kadar, oyunlar için de önemlidir. Neredeyse, internet üzerinde girdiğiniz her sitede oyun reklamı görebilirsiniz. Oyun reklamı yapan sitelerin büyük bir kısmı yazı yazmanız karşılığında size para öder. Hatta oyun haberciliği diye yeni bir meslek dalı gelişmiştir. Ülkemizde, oyun haberciliği yaparak para kazananların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir.

Oyunlar hakkında yazarak para kazanabilmeniz için ilk tavsiyemiz, mevcut bir internet sitesinde yazarlık yapmanız ve bu sayede para kazanmanızdır. Bu sayede yazı yazma konusunda da deneyim sahibi olursunuz ve ilerleyen zamanlarda kendi sitenizi açabilirsiniz. Bu sitelerde, yazdığınız yazı başına para alırsınız. Gazete haberciliği yapan çok sayıda insan olduğu ve bu işi tam zamanlı olarak yaptığı için bu konuda biraz deneyimli olmanız gerekecektir. Bunun için bol bol araştırma yapmalı, oyunlar hakkında çıkan haberlerden herkesten önce sizin haberiniz olmalı ve bu konudaki anlatım diliniz kuvvetli olmalıdır.

Oyun hakkında yazı yazarak para kazanmak için ikinci alternatifiniz ise kendi web sitenizi ya da bloğunuzu kurmak olmalıdır. Buradan para kazanmak için biraz emek ve çaba harcamanız gerekir. Her gün düzenli olarak veri girişi yapmanız ve belirli bir kitlede okuyucuya sahip olmanız istenir. Kendi bloğunuz üzerinden oyunlar hakkında tanıtım yapabilir ve videolar yayınlayabilirsiniz.

Oyun hesabınızı satarak para kazanmak

Online olarak oynanan oyunların sayısı artış gösterdikçe, ortaya yeni bir kazanç kapısı çıkmıştır. Popüler olarak oynanan pek çok oyun için hesaplarınızı satmanız ve buradan gelir elde etmeniz mümkündür. Oyun hesaplarının değeri, ne kadar zamanlık olduğuna göre belirlenir. Bu durumda birkaç yıllık oyun hesabınız varsa, daha yüksek rakamlar elde edebilirsiniz. Bir oyun hakkında yeteri kadar deneyiminiz varsa düşük seviyeli ve düşük ücretli bir oyun alabilir, bu hesabı geliştirdikten sonra yüksek fiyatlara satarak da para kazanabilirsiniz.

Oyun içinde canlı yayın yaparak para kazanmak

Oyun oynayarak para kazanmak için kullanabileceğiniz bir başka yöntem de oyun içinde canlı videolar ya da resimler yayınlamasıdır. Oyun konsolunda ya da oyun ekranında oyun oynadığınız görüntünüzü yayınladığınızda, çeşitli platformlar tarafından izlenirsiniz. Bu platformlar üzerinden büyük bir takipçi listesi kazanırsınız. Bununla birlikte reklam, bağış ve abonelik gibi kanallardan yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Bu yöntem ile para kazanabilmek için yayınladığınız videonun yüzlerce takipçi tarafından izlenmesi gerekir. Pek çok oyuncu 10 ya da 20 kişi ile sınırlı kalmaktadır. Bu takipçi listesini yüzlü rakamlara çıkarmak için oyuncuların birkaç yılını ayırması gerekebilir. Bu durumda, sizin diğer canlı yayın yapan oyunculardan farklı olmanız da gerekecektir. Kimsenin oynayamadığı zor oyunları oynayabilir ve farklı anlatım tarzınızla insanları etkileyebilirsiniz. Burada önemli olan kendinizi yani nasıl oyun oynadığınızı insanlara pazarlayabilmenizdir. Eğer dikkat ve ilgi çekici videolar yayınlayabilirseniz, oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Canlı yayın yaparak para kazanmak için ihtiyacınız olan şeyler sesinizin iyi çıkması için bir mikrofon, yüzünüzün görünmesi için bir webcam, tüm işletim sistemlerine uygun olan bir canlı yayın yazlımı ve oynadığınız oyunları kaldırabilecek bir bilgisayardır.

Oyun oynayarak para kazanmak için hangi oyunları tercih etmeliyim?

Yukarıda saydığımız yöntemleri kullanabilmeniz için düzenli olarak oyun oynamanız gerekir. Ancak tahmin edeceğiniz gibi her oyun üzerinden para kazanmanız mümkün değildir. Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz oyunları sizler için tek tek araştırdık.

1. League Of Legends oyunu

League Of Legends oynayarak para kazanmak

Telefonda ya da bilgisayarda girdiğiniz her sitede reklamları karşımıza çıkan ve nerdeyse dünyanın en çok oynanan oyunu olan League of Legends, kısa adı ile LOL olarak bilinmektedir. Oldukça güzel bir savaş oyunudur ve pek çok insan saatlerini bu oyun için harcamaktadır. Oyunda, belirlediğiniz karakterle savaşarak seviyenizi geliştirebilir ve çeşitli nesneler elde edersiniz. Elde etiğiniz bu nesneleri satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca iyi bir LOL hesabınız varsa, bu hesabı satarak 10 bin liraya kadar gelir elde edebilirsiniz.

LOL’ün para kazandırdığı tek alan hesap satışı değildir. E-spor deyince akla gelen ilk oyunlardan olan LOL, dünya genelinde yapılan turnuvalarda binlerce dolar kazandırmıştır. Ayrıca, bu turnuvalar için kurulan özel takımlara transfer olmak için de size para teklif etmeleri mümkündür. Bu transferlerden binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Bu oyunun para kazandırdığı bir diğer alan ise video kanalıdır. Twich adı verilen platform, dünya üzerinde oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılan video yayınlama platformudur. Oyunu oynarken yapacağınız canlı yayın videolarını ya da oyunun nasıl oynanacağını anlatan videolarınızı bu platforma yükleyebilir ve takipçileriniz arttıkça, hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz.

2. CS:GO Counter Strike Global Offensive oyunu

Cs Go oynayarak para kazanmak

Oyun oynayarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz oyunlardan biri de Counter Strike’dır. Hiç oyun oynamayan kişilerin bile hayatlarında bir kez de olsa duydukları bu oyun, Türkiye’nin ve dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Bu oyunda online olan oyuncular ile savaşa katılırsınız. Seviyeniz, her savaştan sonra alacağınız tecrübeye göre artar. 5 ya da 10 seviyede bir olmak üzere çeşitli itemler yani nesneler kazanabilir ve bu değerli nesneleri, oyun içinde satarak paraya çevirebilirsiniz. Ayrıca bu oyunda tecrübeli bir oyuncu olursanız, transfer teklifi de alabilir ve binlerce lira kazanabilirsiniz.

3. Dota 2 oyunu

Dota 2 oynayarak para kazanma

Dota 2 oyunu, tıpkı LOL gibi oyuncularına çok fazla para kazanma imkânı sunan oyunlardan biridir. Bu oyunda kazandığınız nesne ve itemleri oyun içinde oldukça yüksek fiyatlara satabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Oyun içinde bulunan bu nesneler ya da itemler kolay elde edilmez. Satıldığında da oldukça değerli olan bu nesnelerin 200 doları bulanları bile olmuştur.

4.Knight Online oyunu

Knight Online oynayarak para kazanmak

Knight Online, Türkiye’nin en eski oyunlarından biridir. Para kazandıran oyunların öncüsü olan bu oyunun Türkiye’de çok sayıda oyuncusu olduğu bilinmektedir. Eskisi kadar olmasa bile halen para kazandıran bu oyunda, hesabınızı geliştirerek para kazanmanız mümkündür. Bunun yanında değerli nesneleri toplayarak ya da yüksek seviyelere gelerek oldukça güzel miktarlarda para kazanabilirsiniz.

5. PUBG oyunu

Pubg oynayarak para kazanmak

Son zamanların en çok gündeme olan oyunlarından biri de PUGB’dir. Bu oyundan da para kazanmanız mümkündür. Hayatta kalma üzerine kurulmuş olan bu oyunu sürekli oynayarak çeşitli nesneler ve hediye sandıkları elde edebilir, bu sandıkları STEAM pazarında satarak para kazanabilirsiniz.

6. Clash of Clans oyunu

Clash Of Clans oynayarak para kazanmak

Androis ve İphone telefonlarda en çok oynanan oyunlardan biridir. Bu oyundan para kazanabilmek için hesabınızı açmalı ve güzel seviyelere gelmelisiniz. Ardından hesabınızı satışa çıkartabilir ve hemen para kazanabilirsiniz.

7.Metin 2 oyunu

Metin2 bir zamanların en popüler oyunlarında biridir. Eskisi kadar olmasa da halen çok fazla kişi tarafından oynanmaktadır. Bu oyunda, yüksek seviyeli hesabınızı satışa çıkararak ya da oyundan topladığınız nesne ve itemleri pazarda satarak para kazanmanız mümkündür.

8. Wolfteam oyunu

Günümüzün en popüler oyunlarından olan Wolfteam’de de para kazanmanız mümkündür. Bu oyunda para kazanmak için seviyelerinizi yükseltmeniz, bol bol yıldız toplamanız ve kazandığınız nesneleri satışa çıkarmanız gerekir.

9. Hadi oyunu

Tamamen Türkçe olan bu oyun Turkcell tarafından geliştirilmiştir. Bilgi yarışması olan bu oyun, günümüzün en popüler oyunlarından biridir. Bu oyunda gerçek kişilere karşı bilgi yarışması yaparsınız ve her soru için belirlenmiş olan bir ödül vardır. Oyunun sonuna kadar gelebilen kişilere 10 soru daha sorulur. Bu 10 sorunun tamamını bilen kişilere para ödülü dağıtılır. Soruya göre dağıtılan paralar 0,50 kuruştan 100 liraya kadar çıkabilir.

10. Oyna kazan canlı bilgi yarışması oyunu

Cep telefonu üzerinden oynanan ve oldukça yüksek miktarlarda para kazandıran bu oyun, Onedio platformu tarafından geliştirilmiştir. Canlı bilgi yarışması ile para dağıtan bu oyunda, sona kalan kişiler arasında ödül paylaşımı yapılmaktadır. Bu oyunu Android ve İPhone telefonlar üzerinden oynayabilirsiniz.

11.DEPTH oyunu

Oldukça ilginç olan bu oyunda bir köpekbalığı gibi çarpışarak oynarsınız. Her geçen gün oyuncu sayısı artan bu oyunu STEAM aracılığıyla satın almanız gerekir. Heyecan verici olan bu oyunda başarılı oldukça, çeşitli ödüller kazanırsınız ve bu ödülleri pazarda satarak para kazanabilirsiniz.

12. H1Z1 oyunu

Oyun oynayarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz en iyi oyunlardan biri de H1Z1’dir. Bu oyunu oynayabilmek için STEAM’den satın almanız gerekir. Bu oyunu, zombilere karşı savaşarak oynarsınız ve başarılı oldukça çeşitli ödüller kazanırsınız. Oyunda kazanacağınız kutu ve kasalar oldukça değerli olabilir. STEAM pazarında satılan bazı kutuların değeri 3 bin dolara kadar çıkabilmektedir.

13.RUST oyunu

2003 yılında piyasaya sürülmüş olan bu oyun, hayatta kalma felsefesi üzerine kurulmuş olan oyunlardan biridir. STEAM üzerinden satın alacağınız bu oyunda karakteriniz çeşitli zorluklar ve engeller ile karşılaşıyor. Bu oyunda başarılı olmak için becerikli olmanızın yanında zeki de olmanız gerekir. Bu oyundan elde edilen eşyalarınızı en fazla 300 dolara kadar satabilirsiniz.

14. Team Fortress 2 oyunu

TF 2, oyun dünyasının devlerinden olan Valve tarafından piyasaya sürülmüştür. Bir nişancılık oyunudur ve bu oyunda takımlar hainde oynarsınız. Yüksek beceri ve dikkat isteyen bu oyunda başarılı olmak için takımızın da başarılı olması gerekir. 3-4 kişiden oluşturacağınız bu oyunda başarılı olursanız, çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Oyundan kazanılan nesnelerin 3 bin dolara kadar satıldığı bilinmektedir.

15.EXODUS 3000 oyunu

Çok oyunculu olarak oynanan Exodus 3000’de uzun süre oyunda kalmanız gerekir. Oldukça ilgi çekici olan bu oyunun hikayesi Mars’ta başlar. Marsta hayatta kalabilmeniz için çeşitli ittifaklar kurmanız gerekir. Ayrıca hayatta kalan son insanlardan olmalısınız. Uzun süre oynamanız gereken bu oyunun, bugüne kadar dağıtmış olduğu ödül miktarı 300 bine ulaşmıştır.

16. Second Life oyunu

Şu anda 3 milyona yakın kullanıcısı olan Second Life, online bir dünya oluşturmanıza imkân sağlayan bir oyundur. Oyuncularının büyük bir kısmı para kazanmaktadır. Bu oyunda gerçekten bir hayat kurabilir ve bu hayatınızda yaptığınız işlerden gelir elde edebilirsiniz. Örneğin bir ev yapabilir ve bu evi gerçekten kiralayabilirsiniz. Ancak bu oyunda para kazanabilmek için yüksek seviyelere gelmeniz gerekir. Bu seviyelere ulaşmak için de birkaç item satın almanız gerekebilir. Bu oyunda emlak ticareti ile birlikte içerik oluşturma, konserler, giyim, gösteri, etkinlikler ve araç satma gibi işlerden de para kazanabilirsiniz.

17. Payday 2 oyunu

Payday 2, nişancı oyunudur. Bu oyundan para kazanmak için yüksek seviyelerde olmanız gerekir. Oldukça zor olan bu oyun, üst sınıf bir bilgisayar ile oynanmalıdır. Ayrıca oyunu oynayabilmeniz için bir ekibinizin de olması gerekir. Bu oyunu STEAM üzerinde satın alabilir ve kazandığınız ödülleri Steam pazarında satarak gelir elde edebilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanmak için kullanılan diğer platformlar nelerdir?

Yukarıda saydığımız tüm oyunları online olarak oynayabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak bu tür oyunları sevmeyenler için farklı platformlar da söz konusudur. Bu platformlar, çeşitli oyunların bir arada bulunduğu ve yalnızca oyunlardan değil anketlerden, videolardan ve daha pek çok etkinlikten para kazanabileceğiniz yerlerdir. Oyun oynayarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz bu platformları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

CashDuzzle

Cash Duzzle, gün içinde birden fazla oyun oymayarak para ve çeşitli ödüller kazanabileceğiniz bir internet sitesidir. Bu sitede oynayacağınız oyunlardan para, ödül, çekiliş ve hediye kazanabilirsiniz. Bir oyundan bir gün içinde ortalama olarak 20 dolar kazanabilirsiniz. Arkadaşlarınız bu oyuna davet ederek daha fazla gelir elde etme imkânınız bulunmaktadır.

LalaLoot

LalaLoot hem oyun hem de reklam sitesidir. Bu siteden çeşitli oyunları oynayarak para kazanmanızın yanında, oyun içinde karşınıza çıkan reklamlara da tıklayabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz reklam gelirlerini isterseniz biriktirip çekebilir isterseniz de çekilişe katılabilirsiniz. Her gün yapılan çekilişlerde 5 bin lira ve 10 bin dolar ödülleri verilmektedir.

Swagbucks

Şu ana kadar kullanıcılarına 150 bin doların üzerinde ödeme yapan Swagbucks, en popüler oyun siteleri arasında yer alır. Özel bir platform olarak Swagbucks, kullanıcılarına video izleme, anket cevaplama, internete gezme gibi farklı görevler üzerinden de para kazandırmaktadır. Ayrıca bu platformda oyunla ödeme seçeneği de bulunmaktadır. Size bir liste sunulur ve bu sitede online olarak oynayabileceğiniz oyunlar yer alır. Bu oyunlara katılmak için 1 dolar ödersiniz ancak oyunu kazınırsanız, 18 dolar kazanabilirsiniz. Bu sitede slot oyunlarından aksiyon oyunlarına kadar çok fazla kategoride oyun bulmanız mümkündür.

Inbox Dollars

En popüler oyun sitelerinden biri olan Inbox Dollars, aynı zamanda birçok görev üzerinden de para kazanmanıza imkân sağlar. 2000 yılında kurulmuş olan bu sitenin bugüne kadar kullanıcılarına 50 milyon dolardan fazla ödeme yaptığı bilinmektedir. Bu siteye ücretsiz üye olabilir ve hemen oyun oynayarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Yeni başladığınızda günde 10 dolara kadar kazanırsınız ancak oyun oynamaya devam ettikçe, günlük kazandığınız ödüller de artacaktır.

Bu site üzerinden anket doldurarak, online alışveriş yaparak, oyun oynayarak, yarışmalara katılarak ve web araması yaparak para kazanmanız mümkündür. Bakiyeniz 40 dolara ulaştığında paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Cash Crate

Cash Crate, 2006 yılında kurulan ve 2 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sitedir. Bu site üzerinden kullanıcılar ile etkileşimde bulunarak, oyunlar oynayarak, çeşitli oyun turnuvalarına katılarak ya da anketler doldurarak para kazanmanız mümkündür. Sitede bulunan 12 farklı turnuvadan para kazanabilirsiniz.

GSN Cash Games

Para kazandıran oyun merkezlerinden biri olan GNS Cash Games, kart oyunlarından macera oyunlarına kadar neredeyse her kategoride oyun bulunduran bir sitedir. Daha önceleri adı WorldWinner olarak biliniyordu. Oyunlara katılmak için çok küçük tutarda ödeme yapıp oyun başına 50 dolara kadar kazanmanız mümkündür. Kelime oyunları, strateji oyunları, bulmaca, zekâ oyunları gibi pek çok eğlenceli oyun bulunan bu sitenin en büyük avantajı ise oyuna başlamadan önce deneme yapmanıza imkân sağlamasıdır.

App Cent

Oyun oynayarak para kazanmak için imkân sunan bu site aynı zamanda görevlerden de para kazanmanızı sağlar. Bu sitede bulunan linkinizi arkadaşlarınıza yönlendirebilir ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Siteden topladığınız 1000 puan 1 dolar değerindedir. Bu puanları topladığınızda uygulama satın alabilir, çeşitli mağazalardan indirim kuponları satın alabilir ya da paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Gamesville

Gamesville, 2019 yılında en çok para kazanabileceğiniz oyunların listesini sunan bir platformdur. Web tabanlı oyunlara kolaylıkla erişebileceğiniz bu platformda turnuvalara katılabilir slotlar oynayabilir ya da çeşitli oyunlardan para kazanabilirsiniz.

En az 18 yaşında olan kişilerin kayıt yaparak üye olabileceği ve 600’den fazla oyun oynayarak para kazanabileceği bir platformdur. Online ortamda oyunlar oynayarak para kazanabileceğiniz bu site, kullanıcılarına bugüne kadar 250 bin dolar para ödemiştir. Bu sitede oyunlar oynayarak, arkadaşlarınızı davet ederek, oyunları inceleyerek ya da anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

Bu sitede ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı üyelik türü bulunmaktadır. Ücretsiz üyeliklerde oyunlara sınırlı katılım sağlarsınız ancak ücretli üyelik satın alırsanız, tüm oyunlara erişebilirsiniz.

Play and Win

Play and Win, İngiltere üzerinden para kazandıran çeşitli oyunların listesini sunan bir sitedir. Bu sitede oyunlar oynayabilir, çeşitli turnuvalara katılabilir ve farklı yollardan para kazanabilirsiniz. Bingo, bulmaca, eşleştirme gibi pek çok oyunu bulabileceğiniz bu siteden kazandığınız jetonları hediye kartları satın almak için kullanabilir, nakit paraya çevirebilir ya da ödüllü çekilişe katılmak için kullanabilirsiniz. Bu sitede, bazı nakit para ödüllerinin kilidini açmak için katılabileceğiniz çeşitli turnuvalar da bulunmaktadır. Bu sayede daha fazla para kazanma imkânına sahip olursunuz.

Pogo

Oyun oynayarak para kazanmak için tercih edilebilecek en güvenilir sitelerden biridir. Sitenin oyunları, yarışmaları ve ödülleri düzenli olarak güncellenmektedir. Ancak bu sitede 18 yaş üstü oynanabilecek oyun sayısı çok fazladır.

Dollar Candy

Oyuncuların birbirinden farklı turnuvalara katılabileceği ve güzel ödüller kazanabileceği bir platform olan Dollar Candy, bulmaca oyunları üzerine kurulmuş olan bir sitedir. Paypal üzerinden ödeme yapan bu oyun, turnuva sonlarında oyuncularına ödüller dağıtmaktadır. Bu sitede bulunan oyunlara giriş ücreti ödersiniz, giriş ücretiniz ne kadar yüksek olursa kazanacağınız ödül tutarı da o kadar yüksek olacaktır.

Quick Rewards

Para ödüllü oyunları bulunan siteler arasında en çok kazandıran ve en güvenilir olan sitelerden biridir. Bu siteden oyun dışında anket doldurarak, video izleyerek, e-mai okuyarak ya da reklamlara tıklayarak para kazanma imkânınız bulunmaktadır.

BingoZone

Şans oyunları oynamak ve çeşitli turnuvalara katılmak isterseniz, bu oyun platformunu mutlaka telefonunuza indirmeniz gerekir. En güvenilir para kazanma yöntemlerinden birini sunan bu oyun sitesi, ödem sınırını 1 dolar olarak belirlemiştir.