Konu Başlıkları

2000’lerin hemen başında bilgisayar ve internet ile tanışan birçok kişi, ziyaret ettiği forum ve sözlüklerde “Hikaye” başlıkları ile karşılaşırdı. Her kullanıcı, kendisinden önceki kişilerin yazmış olduğu hikayeyi bir cümle ya da paragrafla devam ettirmeye çalışıyordu. Geleneksel forumların bitmesi ile beraber bu tür geleneklerin de sona ermeye başladığı görüyoruz. Bu tür platformlar, insanların hayal güçlerinin gelişmesine, yazma yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyordu.

Eski gelenekleri sürdürmek üzerine kurulan Infinity Stories, forum zamanlarından kalan hikaye kültürünü devam ettirmek istiyor. İsmail Nural ve Mert Özçelenk tarafından kurulan Infinity Stories, genel olarak kolektif hikaye yazma kategorisi içerisinde yer alıyor. Uygulamanın amacı; okumaktan, yazmaktan ve bir şeyler üretmekten keyif alan kişiler için geliştirilmiş bir hikaye oluşturma aracıdır.

Infinity Stories Nedir?

Android ve IOS platformu içerisinde yer alan Infinity Stories, tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Kullanıcıların kolektif bir şekilde hikaye oluşturmalarına olanak sağlayan bu uygulama, her bölümün sonuna opsiyonel seçenekler eklemenizi sağlayarak hikayenize yön vermenize katkı sağlıyor. Bu sayede okuyucular sonu gelmeyecek hikayeleri keyifle, tutku ile okuyabiliyorlar.

Infinity Stories Nasıl Kullanılır?

Infinity Stories uygulamasını kullanmak için öncelikle Apple Store ve Google Play Store’dan uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirmeniz gerekiyor. Kullanıma başlamadan önce sisteme üye olmanız istenecektir. Gerekli üyelik işlemini tamamladıktan sonra anasayfa içerisinde sizlere diğer kullanıcılar tarafından yazılmış hikayeler sunulacaktır. Herhangi bir hikayeyi okuduktan sonra sizler de bir hikaye yazabilir, hayalinizi diğer okuyuculara aktarabilirsiniz.

Henüz 3 aylık bir girişim olmasından dolayı kullanıcı sayısının çok az olduğunu söyleyebiliriz. Şu an için uygulama mağazalarından 4,500 kez görüntülenen Infinity Stories, 2500 indirme almış durumda. Okuyucu ve yazarlardan alınan geri bildirimlere göre sürekli güncelleştirilen uygulama, yakın zamanda melek yatırımcılar tarafından da destek almaya başlayacaktır.