Kahvegibikahve, taze olarak çekilmiş filtre kahveleri herhangi bir hazırlık derdi olmadan tüketicilerine sunan bir girişim. Paket kahve hazırlığında bulunan girişim geçtiğimiz Mart ayında ilk değerleme yatırımını 2 milyon TL ile Tarvenn’den almıştı. Dün paylaşılan bilgilere göre şirket ikinci değerleme yatırımını almayı başarmış durumda.

Kahvegibikahve, daha fazla üretim yapmak için değerleme yatırımlarına ihtiyaç duyduğunu dile getirmişti. Aktarılan bilgiye göre ikin yatırım turunu 4,8 TL ile kapatan şirket, gelen desteklerden oldukça memnun durumda. Tarvenn tarafından yürütülen yatırım programına Sinan Güler, Şükrü Dönmez, Ömer Duran, Ramazan Evren, Tolunay Yıldız, Ayşe Tuba Araz, Keiretsu Forum, Nur Öztürk ve Figen Korun katılım gösterdi.

Kahvegibikahve, kurulduğu günden bu yana müşterilerine 150,000 adet pratik filtre kahve servisi yaptı. Alacağı yatırı sayesinde seri üretime geçecek olan şirket, ürün çeşitliliği de sunmayı planlıyor. Paket, sallama çay mantığı ile üretilen ürünler, herhangi bir hazırlık yapmadan filtre kahve tüketmenizi sağlıyor. Kahvegibikahve, ürün hazırlığı sırasında tamamen özel üretilmiş fiber filtreler kullandığını açıklamıştır.

İlk ürünleri olan “Klasik Paket” ile kahve severlerden yüksek puanlar alan kahvegibikahve, gelen talepler doğrultusunda sert ve yoğun kahve üretimlerinde bulunacak. “Güçlü Paket” adı ile piyasa sürülecek olan bu yeni ürünün yüksek kafein ve yoğun aromaya sahip olacağı belirtildi. Tüm kahve severlerin taleplerini alan şirket, ileri de daha da farklı aromalara sahip kahveler üreteceklerini belirtti.

İlk etapta kendi öz sermayesi ile 150,000 paket kahve üreten kahvegibikahve, 2019 yılının son çeyreğinde büyük bir büyüme yaşayacağı öngörülüyor. Şirket kurucusu Ubeydullah Güngör, kahvegibikahve ürünlerinin başta otel ve restoranlar olmak üzere kafelerde, perakende zincirlerde kullanılacağını dile getirdi. Alınan yeni yatırım, seri üretim hızının giderek artmasına katkı sağlamış gibi görünüyor.