Konu Başlıkları

Yılın her mevsiminde göç alan ve metropol kent olan İstanbul’dan ev almak isteyenler birtakım bilgilere sahip olmalıdır. Bu süreçte İstanbul’da nereden ev almalı sorusunun yanıtlarının verilmesi önemlidir.

İstanbul’daki En Ucuz Evler Hangi Bölgede?

İstanbul’da ev almak isteyenler öncelikle bölgenin özelliklerine bakmalıdır. Yani çevresel faktörlerle beraber uygun fiyatların hangi semtlerde olduğu bilinmelidir. Fiyat açısından incelendiği zaman Maltepe, Pendik ve Çekmeköy bölgelerinin aslında İstanbul’da nereden ev almalı sorusunun en uygun yanıtı olduğunu söyleyebiliriz. Küçükbakkalköy ile Tuzla bölgesinde de uygun fiyatlı konutlar daima bulunabilmektedir. Ayrıca aynı özelliklerle sunulan daireler farklı semtlerde daha pahalı olabilir.

Fiyatla beraber konum özellikleri de önemlidir. Hastane, üniversite, metro ve AVM’lerin yer aldığı ilçeler hem merkezi ilçe sayılır hem de fiyat bakımından daha üst segmentler yer alır. Kalabalık semtlerde satılık daire kolayca bulunamadığı için yeni projelerin yapıldığı semtleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Küçükçekmece’yi önermektedir. Bu bölgenin birçok alternatifi olmakla beraber metro, havalimanı ve E-5 karayoluna yakın olması nedeniyle kalabalık bir semttir.

İstanbul’dan Yazlık Almak Mantıklı mı?

İstanbul bilindiği üzere 15 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Bu yüzden kentin kalabalığından uzaklaşmak isteyenler farklı alternatiflere yönelebilir. Ya da hafta sonu tatillerini geçirmek üzere İstanbul’dan yazlık satın alınabilir. Böyle bir düşünceniz var ise Silivri, Ağva ve Şile bölgeleri yazlık için en ideal ilçelerdir. Eski dönemlere göre ulaşımın daha kolay olması sayesinde binlerce kişinin hafta sonları bu ilçelere gittiğini söylemek doğru olacaktır.

Aslında İstanbul’da nereden ev almalı konusunda bu ilçeleri de tercih edebilirsiniz. Gerek merkeze gerekse denize yakın olmaları nedeniyle her yazlığın fiyatı da farklı olmaktadır. Yine de kış aylarında satın almak istediğinizde çok daha uygun fiyatlarla yazlık sahibi olabilirsiniz. Web üzerinden de binlerce ilanı ve konut fiyatlarını kontrol edebilirsiniz.