Konu Başlıkları

Teknolojinin gelişmesiyle beraber her ürüne internet üzerinden kolayca ulaşılabilmektedir. Bu süreçte internetten altın ve döviz nasıl alınır sorusu da araştırılmaya başlanmıştır. Öncelikle güvenilir platformlar üzerinden altın ve döviz alımı gerçekleştirilebilir. Ancak pek çok yatırımcı genelde müşterisi olduğu bankanın internet bankacılığı üzerinden altın ve döviz almaktadır.

İnternetten Altın Alabilir miyim?

İnternetten altın satın almanın ilk yöntemi, e-ticaret siteleridir. Güvenilir bazı siteler üzerinden kuyumculuk ürünlerine dair alışveriş yapabilirsiniz. Elbette bu işlemleri yaparken gerçek fiyatları araştırmalı ve siteden karşılaştırmalısınız.

Banka Altın Hesabı Üzerinden Altın Almak

Cazip olanaklar sunan günümüz bankaları artık altın hesabı açmak isteyenlere destek olmaktadır. Bu kapsamda altın hesabı açabileceğiniz bankalar;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Garanti Bankası
  • Şekerbank
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka
  • Yapı Kredi Bankası olarak sıralanabilir.

Bankaların mobil uygulamalarını indirerek kişisel altın hesabı açabilirsiniz. Bu uygulamalarda güncel altın fiyatları sizlerle paylaşılmaktadır. Sermayenizin karşılığı olan altını alarak uzun vadeli yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum internetten altın ve döviz nasıl alınır sorusunun da yanıtı olmaktadır. Yani bankalardan döviz hesabı da açabilirsiniz.

İnternetten Döviz Yatırımı

İnternet üzerinden döviz yatırımı yapmak için farklı platformlar kullanılabilir. Bu kapsamda Forex ve buna benzer uygulamalar üzerinden döviz alım satımı yapabilirsiniz. Ancak günümüz yatırımcıları genelde bankalar üzerinden işlem yapmayı tercih etmektedir.

Bankadan Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Döviz yatırımı yapmak isteyenler müşterisi olduğu bankanın online bankacılık sistemine ulaşmalıdır. Birçok bankanın bu hizmeti sorunsuz olarak gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Mobil uygulama üzerinden giriş yaptıktan sonra online işlemlere ulaşarak ‘döviz hesabı’ sekmesine ulaşabilirsiniz. Bu sıralama her bankada hemen hemen aynıdır.

Açmak istediğiniz hesap türünü seçtikten sonra sermayenizin karşılığı olan döviz miktarı hesabınıza yüklenecektir. Yatırımcılar kullanım şartlarını ve diğer koşulları da mutlaka takip etmelidir.

Tüm bu bilgilere ek olarak internetten altın ve döviz nasıl alınır sorusunun yanıtları arasında online döviz al sat siteleri de bulunmaktadır. Lisanslı olan bazı siteler üzerinden hızlıca işlem yapabilirsiniz. Ek olarak yatırım hizmetleri sunan platformları da tercih edebilirsiniz.