Konu Başlıkları

Çok zengin değilseniz, çocuklarınız varsa, gençseniz, öğrenciyseniz mutlaka paraya ihtiyacı olan insanlardan birisiniz demektir. Ek gelir yaratmak için boş zaman aradığınızda aklınıza ilk gelen seçenek de hafta sonları oluyor tabii. Siz de hafta sonu ek iş fikirleri arayanlardansanız sizler için yapabileceğiniz birtakım işler olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişi hafta sonu çalışarak kendine ek gelir oluşturmakta hatta bu sayede birçok işini rahat bir şekilde halledebilmektedir. Kendinize uygun olan bir işi seçerek siz de ek gelir oluşturabilir ve bu sayede maddi sorunlarınıza az da olsa çare bulabilirsiniz. Bazı ek iş fikirlerinin çok iyi kazanç sağlamanıza yardımcı olacağını ancak bir o kadar da sorumluluk gerektirdiğini unutmamanız gerekli.

Garsonluk


hafta sonu ek iş fikirleri - garsonluk

Bu iş fikri daha çok öğrenci ve genç arkadaşlarımız için ideal. Her mekan sürekli olarak garsona ihtiyaç duyar. Özellikle hafta sonları dolup taşan bir mekanın kendi çalışanları haricinde de çalışanlara ihtiyaç duyduğu sık sık görülmektedir. Hafta sonu dışında kalan özel günler için de bu gereksinim vardır. Örneğin; yılbaşı akşamı, bayram günleri herkes sokaklardayken ve sizin izin gününüzken neden bugünü paraya çevirmeyesiniz? Sizin için en uygun hafta sonu ek iş fikirleri arasında bulunan garsonluk; evinde masayı toplamayı başaran herkes için kolay bir meslek. İletişiminiz iyi ise bol bol bahşiş kazanabilir bir hafta sonu çalışarak 300 TL ile 400 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Çevrenizdeki yoğun cafe ve restoranları bu amaç için kullanmanız mümkün.

Kuryelik


Hafta sonu ek iş fikirleri kuryelik

İnsanların artık evde yemek yapmaya vakti kalmadı ya da insanlar evde yemek yaparak boş vaktini kaybetmek istemiyor. Dışarıdan yemek söyleme kültürü ülkemizde ve diğer ülkelerde her geçen gün büyüyor. İşler bu aşamaya geldiğinde hafta sonu ek iş fikirleri arasında yer alan ve oldukça popüler olan kuryelik ortaya çıkıyor. Motorlu bir araç kullanabiliyorsanız ya da bisikletiniz varsa; bulunduğunuz lokasyon hakkında da fikriniz varsa, Google Haritalar ile aranız iyiyse yapmanız gereken ek iş bu olabilir. Üstelik hızlı bir kurye iseniz ve yemekleri hızlı teslim ediyorsanız bu durumda bahşiş alma olasılığınız da oldukça yüksek. Bu sayede çalıştığınız gün için 100 TL kadar para elde etmeniz mümkün.

Temizlik


Hafta sonu ek iş temizlik

Temizlik hassas bir iş. Eve girdiğiniz zaman oradaki temizliği hissetmeniz gerekli. Bu nedenle mutlaka temizlik konusundan anlıyor olmalısınız ancak bunun doğanızda olmasına gerek yok. Birkaç kere annenizle temizlik yapmanız dahi sizin detayları öğrenmenizde yardımcı olacaktır. Çoğu çalışan kişi hafta sonu da çalıştığı için evini temizlemek için zaman bulamıyor ve hafta sonu evi temizleyecek bir yardımcı arıyor. Bu aşamada hafta sonu ek iş fikirleri arasında temizlik popüler bir hal alıyor. Üstelik bu konu ile ilgili detaylı bilgileri ve ilanları KariyerNet, SecretCV gibi sitelerden bulup başvurabilir hatta bunu zaman içinde düzenli bir iş haline de getirebilirsiniz. Bu tamamen sizin enerjiniz ile alakalı ancak eve iyi bir ek gelir sağlayacak işler arasında yer alıyor.

Çocuk Bakıcılığı


hafta sonu ek iş çocuk bakıcılığı

Çocuk bakıcılığı son derece titizlik isteyen ve kendi çocuğunuz varsa daha rahat yapabileceğiniz bir iş. Bakacağınız kişi bebek değil de ilk okul döneminde biri ise ve belirli bir saat diliminde ona bakmanız gerekiyorsa genç arkadaşlarımız da bu işin altından rahatça kalkabilir. Yurt dışında özellikle gençlerin yaptığı son derece popüler bir iş. Kendinizi yormadan ve rahat bir şekilde yapabileceğiniz hafta sonu ek iş fikirleri arıyorsanız ve karşınızdaki çocuk “Tam bir canavar!” olarak tabir edilen çocuklardan değilse işiniz son derece rahat demektir. Bu durumdan faydalanmak isteyen, hafta sonu nefes almak isteyen, bir akşam yemeye çıkmak isteyen o kadar çok anne ve baba var ki emin olun mutlaka böyle bir iş bulabilirsiniz. Üstelik bir gece için 2000 ile 300 TL arasında para alabilirsiniz.

Fotoğrafçılık


Hobinizden para kazanmanız mümkün. Fotoğraf konusunda kendinizi geliştirmeye hevesliyseniz ve bu konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bir düğün salonu ya da organizasyon şirketi ile anlaşın. Bu şirketler genelde hafta sonu çalışır ya da hafta sonu mutlaka bir organizasyonları olur. İşte bu şamada hafta sonu ek iş fikirleri arasında yer alan ve hobiniz olan bir işi yapıyorsunuz demektir. Kendi makinanız olması halinde bu işten kazanacağınız para çok daha artar. İşinizi duyurmak için de sosyal medya hesaplarını kullanabilir ve reklam için çevrenizde evlenen kişilere birkaç ücretsiz çekim yapabilirsiniz.

Şoförlük


hafta sonu ek iş şöförlük

Kendi arabanızı bir kazanç aracı olarak kullanabilirsiniz. BlablaCar adı verilen uygulamalar sayesinde aracınızı kullanarak kişileri bir yerden bir yere götürebilir ve bu sayede iyi paralar elde edebilirsiniz. Bir taksi firması ile anlaşarak da sadece hafta sonları araç kullanabilir ve bu sayede hafta sonu ek iş fikirleri arasında en çok kazandıran işlerden birini edinmiş olabilirsiniz. Ancak bu konu oldukça büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Öncelikle aracınızdaki kişilere sorumlu olduğunuzu ve İstanbul trafiği gibi bir trafik içerisine girecekseniz bu trafik içerisinde usta olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Üniversiteli bir genç ya da bir ailenin babası olarak dahi bu ek iş fikrini deneyebilirsiniz.

Satış Danışmanlığı


hafta sonu ek iş satış danışmanı

Birçok önemli firma hafta sonu yoğunluğu için eleman almaya sıcak bakmaktadır. Siz de hafta sonlarınızı değerlendirmek için firmalara part time olarak başvuru yapabilirsiniz. Bu durum firmaların işine gelmektedir. Alacağınız ücret birçok part time işten daha yüksek olabilir. Belirli saatler arası yapacağınız ve hafta sonu iyi kazanacağınız bir iş istiyorsanız hafta sonu ek iş fikirleri arasında en popüler olanlardan birisi haline gelen satış danışmanı işini yapabilirsiniz. Üstelik bunun işin 18 yaş üstü olmanız ve dinamik olmanız yeterli.

Makale Yazarlığı


hafta sonu ek iş makale yazarlığı

SEO ajanslarının en çok ihtiyacı olan şeylerden birisi makale yazarı. Bu konuda süreklilik sağlayacak ve aynı zamanda kaliteli içerikler sunacak kişiler için hafta sonu ek iş fikirleri bağlamında iyi bir seçenek olabilir. Yazma ve okuduğunuzu anlama konusunda iyiyseniz oldukça kolay bir şekilde altından kalkabileceğiniz ve yazdıkça kazanacağınız bir iş.

Call Center


hafta sonu ek iş fırsatları call center

Part time bir çalışma yöntemi olarak call center sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Bazı markalar internet üzerinden sizinle iletişime geçerek; bilgisayarınız, mikrofon, internet ve kulaklığınız olması halinde verecekleri programlar ile bu işi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Üstelik sattığınız ürünlerden prim kazanmanız dahi mümkün. Kolay ve daha az yorulacağınız bir hafta sonu ek iş fikirleri arasında bulunduğunu söylemek mümkün.

Yemek Yapma


hafta sonu ek iş yemek yapma

İnsanlar artık toplantılara, davetlere, nişan, düğün, gün gibi birçok toplu etkinliğe dışarıdan yemek söylüyorlar. Fakat bu yemekler tabii ki restoran yemeği değil daha çok yöresel ve ev yemekleri tarzında lezzetler oluyor. Bu aşamada siz de elinizin lezzetine inananlardansanız hafta sonu ek iş fikirleri arasında en popüler olanlardan biri ile kendinizi para kazanırken bulabilirsiniz. Sipariş hacminizi siz belirlersiniz. İsterseniz bir cafe ile anlaşarak onlara hafta sonu yemek yapabilirsiniz. Bu durum restoran, ev yemekleri yapan yerler için de geçerli.