Fungible, çıkmış olduğu C serisi yatırım turundan da oldukça mutlu ayrıldı. Bugün paylaşılan bilgiye göre C serisi yatırım turunun liderliğini 200 milyon yatırımla SoftBank Vision Fund üslendi. Öncelikle Fungible şirketinin faaliyetlerinden bahsedelim; daha çok ver merkezleri ile çalışan bu girişim, veri merkezlerine yüksek miktardaki verilerle mücadele edebilmeleri için yeni teknolojik cihaz desteği sunuyor. C serisi yatırım turuna çıktığı şu günlerde şirketin 200 milyon dolar yatırım alması işleri oldukça kolaylaştırdı.

2015 yılında kurulan Fungible, bu zamana kadar 300 milyon dolar yatırım almıştı. 200 çalışanı bulunan şirket, 200 milyon dolar yatırımı ile birçok hedefini hayata geçirecek. Alınan bu yeni yatırımı ürün gelişimi ve pazarlamada kullanacak olan şirket hedeflediği satış rakamlarına bir an önce ulaşmak istiyor.

Fungible kurucu ortakları Sindhu ve Bertrand Serlet işleyiş ile ilgili de açıklamalar paylaşmaya başlamış durumda. Yıl sonuna doğru veri işeme biriminin aktif olacağını belirten yetkililer, tüm işlemlerin otomatik sistemler üzerinden yürütüleceğini dile getirdi. Şirketin hedefi; veri vermezlerinin hesaplamalar ile uğraştırmadan amaçlarına uygun hizmet vermelerini sağlamak olarak gösteriliyor. Şirket kurucuları daha önce bir depolama şirketi kurduğunu, Apple içerisinde yazılım mühendislikleri de yaptıklarını hatırlatmak istiyoruz. Alınan 200 milyon dolar, teknolojinin daha da ileri seviyeye çıkmasına katkı sağlayacak.