Konu Başlıkları

Kripto para piyasasında en çok talep gören para birimi Bitcoin son aylardaki yükselişi hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin 21 Haziran itibariyle uzun bir aradan sonra 10.000 USD nin üzerine çıktı. Bitcoin işlem hacmi değer kazanmaya devam ederken işlem hacmi 1 gün içinde %12  artış göstererek 21 Milyar dolara yaklaştı. Bitcoin, dolar karşısında bugün itibariyle %186 değer kazandı.

FACEBOOK’UN ÇIKARACAĞI KRİPTO PARA LİBRA YÜKSELİŞİN EN BÜYÜK NEDENİ

Sosyal medyanın en büyük şirketi Facebook son yaptığı açıklamayla Kripto Para piyasasına Libra ile giriş yapacaklarını duyursa da, şirketin yaptığı son açıklamaya göre Libra’nın şuan için piyasaya sunulmasının çok uzak göründüğünü belirtti. Kripto para piyasasın da oluşan arz açığı Facebook’un son açıklamasıyla daha da artacak gibi görünüyor. Sosyal medya devinin son açıklamasıyla beraber  Bitcoin’e  olan talebi de arttırıyor.

Dünya’da yaşanan gelişmelere paralel olarak piyasa uzmanlarının görüşleri Bitcoin’de ki değer artışının hızla devam edeceği, 15.000 TL’nin üzerine çıkacağı yönünde. Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler Bitcoin’e olan bakış açısının olumlu yönde arttığını, algıların pozitif yönde olacağı yönünde.

FAİZ İNDİRİMLERİ BİTCOİN’DE Kİ ARTIŞI TETİKLİYOR

Merkez bankalarının yaptıkları  açıklamalarla faiz indirimine sıcak baktıklarını, yakın zamanda faiz oranlarında indirime gideceklerinin sinyalini verdiler.  Bu açıklamalar para piyasasında tahvil gelirlerinin düşmesine yol açarak, yatırımcıları farklı araçlara yönlendirdi. Tüm yaşananlar altın’ı da etkisi altına alarak, ons fiyatının 1400 doların üzerine çıkmasına sebep oldu.