Konu Başlıkları

Birçok ev hanımı ev işlerinin yanında evin geçimine katkı sağlamak ister. Küçük çocuğu olan ev hanımları veya ev işlerinden fırsat bulamayan birçok kadın, ev dışında herhangi bir işte çalışma konusunda sıkıntı yaşar. Bu ve benzeri birçok sıkıntıyı yaşayan ev hanımları için evde nikah şekeri yaparak para nasıl kazanılır sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

Evde nikah şekeri yaptıran yer nasıl bulunur?

Evde nikah şekeri yapmak için öncelikle size iş akışı sağlayacak iş kanalları bulmanız gerekiyor. Bu iş kanallarını bulmak için neler yapmanız gerekiyor öncelikle bunu maddeler halinde sıralayalım;

  • İnternet sitesi açmak
  • Sosyal çevreyi kullanmak
  • Instagram ve diğer sosyal paylaşım sitelerini kullanmak
  • Nikah şekeri paketleme dükkanı açmak
Evde nikah şekeri işi yapmak istiyorum

İnternet Sitesi Açmak

Artık yediden yetmişe herkes tarafından kullanılan internet, evde ek iş yapmak isteyen ev hanımları için büyük bir nimet. Dükkan açarak sadece bir bölgeye hizmet verirken internet sitesi üzerinden tüm Türkiye’de ki potansiyel müşterilere ulaşma imkanınız oluyor. Nikah şekeri yaparak para kazanma konusunda öncelikle tavsiyemiz fiyatları ortalama 50-70 TL arasında değişen  bu işe uygun bir alan adı (domain) alarak işe başlamanız.  Seçeceğiniz alan adının içerisinde nikah şekeri kelimelerinin geçmesi sizi Google sıralamasında öne çıkmanız konusunda avantaj  sağlar. Alan adı satın aldıktan sonra yapacağınız diğer bir iş  hosting satın almak.  Bunun size ortalama maliyeti ise yıllık 100 TL civarında. Bu iki hususu hallettikten sonra kendinizi ve yaptığınız işi tanıtan içerikler oluşturmak. Eğer reklam bütçeniz varsa internet sitenizi Instagram, Google Ads ve diğer platformlarda tanıtımı yapabilirsiniz. Nikah şekeri yaptıran firmalar açmış olduğunuz bu internet sitesi üzerinden sizinle iletişime geçerek evde nikah şekeri yaparak para kazanma konusunda size iş verebilir.

Sosyal Çevreyi Kullanmak

Sadece nikah şekeri işinde değil diğer bütün iş fikirleri konusunda sosyal çevre önemli bir role sahip. Ne kadar çok çevre o kadar çok potansiyel müşteri. Eğer düğünleri seven bir kişiliğiniz varsa her yıl evlenen kişi sayısının 600 binlerde olduğu Türkiye’de nikah şekeri yaptırmak isteyen, çevrenizde evlenecek olan çiftlerin ilk tercihi siz olursunuz. Bu durum yeni evlenecek olan çiftlere de yarar sağlar. Nikah şekeri işini yüksek bedeller ödeyerek firmaya vermek yerine daha uygun bir fiyattan size yaptırabilir. 3-5 kişilik çevre ile bu iş yapılır mı diye düşünmeyin. Siz Ayşe ablanın işini yaparsınız, Ayşe abla komşusuna söyler, komşusu akrabalarına söyler ve bu zincir böyle devam eder.

Instagram ve diğer sosyal paylaşım sitelerini kullanarak müşteri bulmak

İstatistiklere göre  Instagram’ın en çok kullanan ülkeler arasında beşinci sırada yer alan Türkiye, nikah şekeri işi yapmanız ve müşteri bulmanız için biçilmiş bir kaftan. Başlangıçta çevrenizden aldığınız işleri Instagram’da paylaşarak takipçi sayınızı zamanla arttırabilir, takipçi sayınızın artmasıyla alacağınız işlerde buna paralel olarak artabilir. Eğer sıkı bir Instagram kullanıcısı iseniz emin olun müşteri bulmak sizin için çok kolay olacak. Eğer Instagram’dan müşteri bulmak konusunda bir tecrübeniz yoksa https://yatirimfikirleri.com/instagramda-butik-acmak-istiyorum-ne-yapmaliyim/ bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Instagram profilinizde paylaştığınız resimleri dikkat çekici ve kaliteli olması sizi her zaman bir adım öne taşır.

Nikah şekeri paketleme dükkanı açmak

Türkiye’de dükkan kiralarının çok yüksek olduğu göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Eğer ev hanımıysanız yukarıda bahsettiğimiz alternatifler sizin için daha uygun seçenekler. Hiç iş yapmasanız bile aylık gideriniz dükkan kirası haricinde ortalama 1000 TL olacak. Nikah şekeri paketleme işi yaparak para kazanmak isteyen kişilerin çoğunluğu ev hanımlarından oluşmakta. Birikmiş bir sermayeniz yoksa açacağınız dükkanın kirasının yanında vergiler ve diğer muhasebe giderleri ev ekonomisine katkı sağlamak isterken sizi bir borç batağına sürükleyebilir.  Evde nikah şekeri yapmak konusunda size öncelikli tavsiyemiz kendinize bir Instagram profili oluşturmanız ve işe buradan başlamanız. Zamanla edindiğiniz çevre, müşteriler  ve yeni işler size hem sermaye kazandıracak hem de geçiminizi sağlamanız için size yeni fırsatlar yaratacak. Zamanla artık aldığınız işleri yetiştiremez duruma geldiniz ve yeni bir elemana ihtiyaç duydunuz işte o zaman nikah şekeri paketleme dükkanı açarak ticaret hayatınıza merhaba diyebilirsiniz.