Konu Başlıkları

Ev hanımları hayatlarının bazı dönemlerini dolu dolu geçirirken, bazı dönemlerinde kendilerini çok boş hissediyor ve bir işin ucundan tutmak istiyorlar. Eve ek gelir olması ya da kendine bir gelir ağı oluşturmak isteyen kadınların ev hanımları için evde ek iş fikirleri konusunda araştırmalar yaptığını biliyoruz. Eğer büyük bir şehirdeyseniz; evden yapabileceğiniz bir iş bulmanız son derece kolay. Büyük bir şehirde olmasanız da yapabileceğiniz işler olduğunu unutmamalı ve karamsar olmamalısınız.

Firmalardan Alınabilecek İşler

Bazı firmalar; yapılacak işler için özel olarak atölye açmak ve düzenli eleman tutmak yerine, bu işleri ev hanımlarına vermeyi tercih ediyorlar ev bu sayede çok daha rahat bir şekilde işlerini devam ettirebiliyorlar. Siz de aşağıda sıralayacağımız firmalar gibi firmalara başvurarak rahat bir şekilde ev hanımları için evde ek iş fikirleri nelerdir öğrenebilirsiniz.

Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Birçok lojistik firmasının paketleme işlerini ev hanımları gibi guruplara yaptırdığı bilinmektedir. Bu işi yaparak 100 TL’ye kadar günlük kazanç sağlamanız mümkün. Boş vakitlerinize göre 2 3 firma ile dahi anlaşabilir ve gelir düzeyinizi yükseltebilirsiniz. Bu firmalara ulaşmak için Organize Sanayi bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.

Boncuk Dizerek Para Kazanmak

Güneydoğu illerinde oldukça popüler olan bir iştir. Kadınlar tespitleri evlerde dizerler ve genel olarak bu işten 50 ile 60 TL arasında bir gelir elde ederler. Bunun için boncuk ve tespih satan yerlere uğramanız yeterlidir özellikle takı yapan yerlerden buna benzer işler bulabilirsiniz.

Davetiye Hazırlayarak Para Kazanmak

Hemen hemen her şehirde yapılabilecek olan bir iştir. Herhangi bir davetiye matbaasına gittiğinizde bu işi almanız mümkündür. Genel olarak 5 bin kadar davetiyeyi hazırlamanız gereklidir. Davetiyeleri katlamanız ve zarfın içine koymanız yeterlidir. Bunun için 50 ile 60 TL arasında ödeme yapılmaktadır.

Ufak Sermayeler ile Evde Yapılabilecek İşler

İsterseniz başka firmalar ile görüşmeden kendi imkanlarınızı kullanarak da bir ek gelir oluşturmanız mümkün. Bunun için çevrenize yaptığınız iş ile ilgili bilgi vermeniz ve biraz da sosyal medyayı aktif kullanmanız yeterli.

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Ev yemekleri yaparak; özel gün davetlerine, kınalara, günlere gönderebileceğiniz gibi örneğin; mantı yapan bir yer ile anlaşarak oraya günlük mantı gönderebilirsiniz. Sarma ve dolma gibi yerel yemekler de bu gibi yerlerde fazlasıyla tercih edilmektedir. Buna ek olarak meze satan yerlere de günlük meze yaparak vermeniz mümkün. Restoran ve ev yemekleri yapan yerleri gezebilir ya da instagram üzerinden satış yapabilirsiniz.

El İşi Yaparak Para Kazanmak

Özellikle çeyiz için vazgeçilmez olan el işlerini sipariş üzerine hazırlamanız mümkün. Birkaç adet örneğin sayfanıza koymanız yeterli. Bunun gibi işlerde çevrenizin de yaptığı işi bilmesi önemli çünkü kimin ne zaman böyle bir talepte bulunacağını bilemeyebilirsiniz. El işi dendiği zaman tığ, örme, dikme, takı tasarımı, çanta yapımı gibi işler de dahil olarak düşünmek gerekli. O halde ev hanımları için evde ek iş fikirleri konusunda bu alternatifler mutlaka değerlendirilmelidir.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Kadınların içgüdülerini kullanarak yapabilecekleri oldukça güzel bir iş. Özellikle biraz daha yetişkin çocuklara bakarak hem rahat bir şekilde para kazanabilir hem de kendinizi yormamış olursunuz. Bu işi sürekli hale getirebileceğiniz gibi aynı zamanda saat dilimlerine hatta belirli günlere yaymanız dahi mümkündür.