Oğuz Alper Öktem, Sena Öktem ve Cankut Durgun önderliğinde kurulan Martı, aldığımız duyumlara göre yeni bir yatırım almış durumda.

Mart ayı içerisinde duyurulan Martı, İstanbul içerisinde elektrik Scooter paylaşımı yapmak üzerine kuruldu. Alper Öktem, Sena Öktem ve Cankut Durgun önderliğinde kurulan Martı, projelerini hayata geçirebilmek adına yeni bir yatırımcı buldu. Wamda Capital ve 212‘den yatırım alan Martı, şu anlık bu yatırımları gizliyor. Yatırım yapan şirketler tarafından herhangi açıklama yapılmamasından dolayı Martı’nın da sessizliğini koruduğu düşünülüyor.

Elekrikli Scooter paylaşım girişimi Martı, geçtiğimiz günlerde ilk yatırımcılarını duyurmuştu. Hasan Aslanoba, Umur Gençoğlu, Turgut Konukoğlu ve Emir Dereli Martı’nın ilk yatırımcıları arasında yer alıyor. Bu isimlerden başka yatırımcıların da bulunduğunu ancak şu an için isimlerinin gizli kalması gerektiği belirtildi.

Resmi olmayan verilere göre bugün Wamda Capital ve 212’nin Martı yatırımcıları arasında yer almaya başladı. Elektronik Scooter alanında Martı’nın tek olmadığını önümüzdeki günlerde Lime ve Flash adındaki girişimlerin de ülkemizde faaliyet göstereceklerini belirtmek isteriz.