Konu Başlıkları

Aktifbank ile protokol imzalayan PTT artık yeni bir kredi ile gündeme gelmektedir. Her tüketicinin yararlanabileceği PTT tüketici kredisi başvurusu için 2019 yılı sonu işaret edilmiştir. PTT AŞ’den yapılan açıklamada söz konusu anlaşmanın 3 aydan beri devam ettiği ve teknik çalışmaların tamamlandığı duyurulmuştur. Bu nedenle yıl sonu faiz oranlarının da tüketicilerle kısa sürede paylaşılacağı tahmin ediliyor.

PTT Tüketici Kredisi Başvuru Şartları

PTT AŞ ve Aktifbank anlaşmalı olan bu krediden faydalanmak için tüketicilerin gelir belgesine sahip olması gerekiyor. Yani gelir belgesiz olarak bu krediden yararlanma imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca PTT tüketici kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notunun da sorgulanmasında yarar var. Çünkü kredi notu düşük olan tüketiciler bu krediden faydalanamaz. Zaten her kredi başvurusundan önce kredi puanının en önemli faktör olduğu artık bilinmektedir.

PTT kredileri 2010 yılından beri anlaşmalı olan farklı bankalarla sunulmaktadır. Bu krediler sadece PTT personeli ve maaş anlaşmalı tüketiciler tarafından kullanılmıştır. Ancak tüm vatandaşları kapsayan PTT kredisi protokolü ile Aktifbank tarafından sunulacak bu kredinin, gelir belgesi olan ve kredi notu yüksek olan herkes tarafından tercih edilebileceği belirtilmiştir. Ek olarak nüfus cüzdanı dışında farklı bir belge talep edilmemektedir.

PTT Tüketici Kredisi Özellikleri

Bu kredinin 60 ay vade ile sunulacağı bilinmektedir. Öte yandan herkes için sunulacak bu kredinin kredi puanı yüksek olanlar tarafından anında alınabileceği biliniyor. 2019 yılı sonunda açıklanacak olan kredi detaylarıyla beraber gün içinde alınabilecek PTT tüketici kredisi sayesinde uygun faiz oranlarından da yararlanılacaktır. Çünkü günümüzdeki bankalar yüksek faiz oranlarıyla hizmet verdiği için yeni bir alternatife her zaman ihtiyaç vardır.

Özet olarak PTT tüketici kredisi başvurusu için kredi notunun yüksek olması ve gelir belgesinin ibraz edilmesi gerekiyor. Ayrıca her yerleşim yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek bu kredi PTT şubelerinden de sunulacaktır. İhtiyaç sahipleri için TC kimlik kartıyla anında alınabilen bu kredinin minimum ve maksimum miktarları hakkında detaylı bilgilerin de kısa sürede paylaşılması bekleniyor. Dilerseniz PTT ve Aktifbank’ın resmi siteleri üzerinden de takibi sürdürebilirsiniz.