Danimarka merkezli Podcast girişimi olan Podimo, henüz geliştirilme aşamasında iken 6 milyon Euro yatırım aldı! Tohum yatırım konusunda arayışlar içerisinde olan şirketin bu girişimini Danimarka’dan Heartcore ve Almanya’dan E.ventures yönetecek. Alacağı bu yatırım ile faaliyetlerini daha da hızlandıracak olan Podimo, 2019 yılı son çeyreğinde yayın hayatına başlaması planlanıyor. İlk etapta şirketin sadece Almanya ve Danimarka içerisinde faaliyet göstereceği belirtildi.

Podimo, geçmişte büyük başarılara imza atan Mofibo kurucusu Morten Strunge tarafından kurulmuştur. Mofibo projesinin Storytel tarafından satın alınması ile beraber boşluğa düşen Strunge, Podimo projesini hayata geçirdi. Podcast’ler için Netflix! sloganı ile hayata geçen Podimo, son zamanlarda büyük çıkış yakalayan Podcast furyasından yararlanarak büyümek istiyor. Başta Almanya ve Danimarka olmak üzere gelecekte tüm Dünyadaki Podcast üreticilerini tek bir çatı altında toplamak isteyen Podimo, Podcast üreticilerine güvenilir bir gelir akışı da sağlamak istiyor. Girişimin hem ücretli hem de ücretsiz sürümünün olacağını, tercihe bağlı olarak kullanıcılar tarafından özelleştirilebileceği ifade ediliyor.

Podimo uygulamasına genel olarak baktığımızda diğer servislere nazaran daha hızlı ve güvenilir bir Podcast servisi sunduğunu görüyoruz. Podcast alanında büyük bir eksiklik bulunduğunu belirten Podimo, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamak üzere bu projeyi geliştirdiklerini açıklamıştır. Uygulamanın ana fikri; bir sonraki geçişte kişi için en ideal, en doğru Poscast’i bulmak olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Netflix kullanıcıları kendilerine özel, peş peşe akışları bu Podcast’ler sayesinde aldıklarını söyleyebiliriz. Podimo bu bağamda en iyi önerileri kullanıcıların geçmiş izlenimlerine bakarak Podcastler üzerinden verecek. 6 milyon Euro tohum yatırımı aldıktan sonra uygulamanın daha hızlı bir şekilde piyasaya çıkacağını söyleyebiliriz.