Konu Başlıkları

Yeni bir iş kurmak istiyorsanız ancak yeterli sermayeniz yoksa, az sermaye ile de bazı işler deneyebilirsiniz. Yüksek sermaye ile girilen işlerin başarılı olma şansı biraz daha yüksektir. Ancak az sermayeniz varsa bile yeteneğinizin olduğu işlerden birini seçebilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta doğru planlama yapmaktır. Yeteneklerini, eğitiminizi ve iş için ayıracağınız zamanı doğru analiz etmeniz ve bu doğrultuda iş seçimi yapmanız önemlidir. Az sermaye ile yapılacak işler hakkında detaylı bilgi sunalım;

Az sermaye ile yapılacak işler ve detayları

Sermayenizin az olması her işi yapabileceğiniz anlamına gelmez. Sermayesi 1-2 bin lira olan bir işi sırf daha düşük maliyetli diye seçerseniz ve bu iş size uygun değilse, zaman ve para kaybetmiş olursunuz. Bu nedenle sermaye araştırması yaparken kendi yeteneklerinizi de göz önünde bulundurmalı ve yapabileceğiniz işlere odaklanmalısınız.

1 Ev yemekleri dükkânı açmak

Ev yemekleri dükkanı açarak para kazanmak
Ev yemekleri dükkânı açmak

Ev yemekleri, son zamanların en popüler tercihleri arasındadır. Özellikle çalışan memur ya da bankacı kesim, öğle aralarında ev yemekleri yemeyi tercih eder. Hangi şehirde olursanız olun, uygun bir yere ev yemekleri dükkânı açtığınızda, para kazanma şansınız artacaktır. Ev yemekleri konusunda deneyimliyseniz, günde birkaç çeşit yemekle güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak başkalarının yapmış olduğu ve yemekleri de satabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek ve evden çalışabilecek birilerini bularak, maliyetlerinizi de düşürebilirsiniz. Ev yemekleri dükkânı açmak için ortalama olarak 10 bin liraya ihtiyacınız var.

2 Kültür mantarı yetiştirme

Kültür mantarı yetiştiriciliği yaparak para kazanma
Kültür mantarı yetiştiriciliği yapmak

Kültür mantarı yetiştiriciliği, az sermaye ile yapılacak işler arasında en popüleridir. Hem kültür mantarında hem de istiridye mantarında güzel paraların bulunduğu bilinmektedir. Anca bu sektöre girmek için biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Mantar yetiştiriciliği ile ilgili çeşitli videoları izleyerek bu işi yapıp yapmayacağınız karar vermeniz yeterli olacaktır. Mantar yetiştirmek için gerekli alt yapıyı kurmak için ortalama olarak 5 bin liraya ihtiyacınız olacak.

3 Ayakkabı mağazası açmak

Ayakkabı mağazası açmak için ne kadar sermaye gerekli
Ayakkabı mağazası açmak

Bayanların en büyük tutkularından biri ayakkabı satın almaktır. Ayakkabı sektöründe %200’e kadar kâr marjı bulunur. Eğer doğru konuma, doğru markalarda ayakkabılar alarak satış yapmayı tercih ederseniz, bu işten güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu iş için en az 15 bin liraya ihtiyacınız vardır. İşlerinizi büyütmek isterseniz bu iş için daha yüksek sermaye ayırarak, bayilik de alabilirsiniz.

4 Bebek kıyafetleri mağazası açmak

Bebek kıyafetleri mağazası açmak
Bebek kıyafetleri mağazası açmak

Bebek giyim mağazaları da az sermaye ile yüksek kazanç sağlayan işlerdendir. Güzel ve nezih bir mağaza açmak için dekorasyon, uyum ve mağazanın büyüklüğü gibi etmemler önem taşır. Ancak ortalama bir bebek giyim mağazası için 20-30 bin lira arasında sermaye ayırmanız yeterli olacaktır. Bebek giyimi için ortalama standartlarda bir mazağa açabilir ya da yüksek standartlarda kurmayı deneyebilirsiniz ve her halükârda kazanç elde edebilirsiniz.

5 Oto yıkama dükkânı açmak

Oto yıkama dükkânı açmak

Oto yıkama işi gece gündüz vakit ayırmanız gereken ve yanınızda en az bir adet elemanın olması gereken bir iş koludur. Kazancı yüksek olabilir ancak çok zaman harcamanız gerekir. Eğer bu alanda kurumsal olmak isterseniz, kurumsal olan markalardan bayilik de alabilirsiniz. Bu iş için ortalama olarak 10-20 bin arası bir sermaye ayırmanız gerekir.

6 Halı yıkama dükkânı açmak

Halı yıkama dükkânı açmak
Halı yıkama dükkânı açmak

Halı yıkama dükkânı da fazla zaman ayırmanız ve gece gündüz çalışmanız gereken işlerden biridir. Özellikle yaz aylarında büyük iş yoğunluğunun yaşandığı bu sektör, her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Halı yıkama sektörü için kullanılan makinelerde teknolojik gelişmelerin yaşanması da hem işininiz kolaylaştırmakta hem de yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Halı yıkama dükkânı açabilmek için 10-15 bin lira sermayeniz olması gerekir.

7 Çiçekçi dükkânı açmak

Çiçekçi dükkânı açmak maliyet
Çiçekçi dükkânı açmak

Çiçekçi dükkânı, herkes tarafından bilinen az sermayeli işlerden biridir. Ancak günümüzde o kadar az olmasa da diğer kollara göre uygun sermaye ile açılabilmektedir. Farklı konsepti olan ve tek bir kategoriye yönelik bir çiçekçi dükkânı açmak için 15 bin liranızın olması gerekir. Çiçekçi dükkanında aynı zamanda organizasyon ya da araba süsleme gibi hizmetler de verebileceğinizi unutmayın.

8 Büfe açmak

Büfe açmak maliyet sermaye
Büfe açmak

Az sermaye ile yapılacak işler arasında son zamanlarda popüler olmaya başlayan iş kolu, büfe açmaktır. Bir market açabilmek için en az 50 bin lira sermayenizin olması gerekir. Ancak büfe açmak için 10 bin lira sermaye yeterlidir. Büfenizi güzel ve işlek bir yere açabilirseniz, aylık 50- 60 bin liraya kadar kazanç elde etme imkânınız bulunur. Çünkü büfelerde hızlı tüketim malzemeleri satılır. Bu sayede kısa sürede yüksek ciro elde edebilirsiniz. 8-10 bin lira arası bir büfe kurduğunuzda ve tam olarak doldurmak için 2-3 bin lira ayırdığınızda hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

9 T-shirt tasarlayıp satmak

 T-shirt tasarlayıp satmak sermaye
T-shirt tasarlayıp satmak

T-shirt sektörü her yıl ciddi şekilde değişim gösteren ve farklı fikirler arayan bir sektördür. Yeni t-shirtler tasarlayarak siz de kendi işinizi kurabilirsiniz. Az bir sermeye ile girebileceğiniz bu işten aylık 5-10 bin lira gelir elde edebilirsiniz. Tasarımlarınızı pazarlayabilir ya da baskı yapan bir firma ile anlaşarak, daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

10 Çiğ köfte bayiliği almak

Çiğ köfte bayiliği almak çiğ köfte dükkanı açmak
Çiğ köfte dükkanı açmak

Şu anda çiğköfte bayiliği veren onlarca firma bulunmaktadır. Elinizde 5-10 bin lir arası sermeyeniz varsa, herhangi bir çiğköfte markasının bayiliğini kolayca alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta iş yerinizin konumudur. Hemen hemen her yerde karşılaştığımız çiğ köftecilerin birbirlerine çok yakın olmaması önemlidir. Bir bayi ile aranızda en az 500 metre olmasına dikkat ederek açacağınız çiğ köfteci dükkânınızdan hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik, başka işler yapmaya da fırsatınız mutlaka kalacaktır. Ülkemizde çok talep gören çiğköfte bayiliği için 1-2 bin liraya iş yeri açmanıza imkân veren markalar bile bulunmaktadır.

11 Korku evi açmak

Korku evi açmak Korku evi açmanın maliyeti
Korku evi açmak

Az sermaye ile yapılacak işler arsında en ilginç olanı ve en çok kar getireni korku evi açmaktır. Özellikle gençlere ve gruplara hitap eden korku evleri, şu anda en gözde vakit geçirilen yerlerdir. Büyük şehirlerde başlayan ve küçük şehirlerde de yavaş yavaş yaylan korku evleri, küçük girişimciler için oldukça ideal bir iş fikridir. Korku evleri polisiye, zekâ oyunları, gerilim, aksiyon gibi farklı temalar ile hazırlanabilir. Bu işi yapabilmek için öncelikle bir pazar araştırması yapmalı ve bayilik almalısınız. Sonra, size uygun olan ve çok kazanç sağlayabilecek bir tema belirlemeli ve iş yerinizi açmalısınız.

12 VİOP’da işlem yaparak gelir kazanmak

viop’da işlem yaparak gelir kazanmak
Viop’da işlem yaparak gelir kazanmak

VİOP, vadeli işlem ve opsiyon piyasasının kısaltılmış adıdır. Bu piyasada İstanbul borsasında bulunan vadeli işlem sözleşmeleri ve diğer yatırım araçlarını kullanarak yatırım yapabilir ve bu yatımlarınızdan düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Bu piyasanın en gözde ismi Forex’tir. Bu piyasa hakkında bilgi alarak ve araştırma yaparak, az bir sermaye ile işe başlayabilir ve oturduğunuz yerden, yalnızca fikir yürüterek güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

13 Solucan gübresi üretim tesisi açmak

Organik solucan gübresi üretimi
Organik solucan gübresi üretimi

Solucan gübresi üretimi kazanç olarak ve çiftçilerin talebi olarak artış gösteren bir sektördür. Solucan gübresi üretim tesisi açarak, kısa zamanda oldukça güzel gelirler elde edebilirsiniz. Şu anda gelişmekte olan bir sektör olarak görülmektedir. Bu tesisi kurabilmek için 150 bin adet kadar kırmızı Kaliforniya solucanı almanız, 40 metrekarelik bir kapalı alan bulmanız ve 7 metre karelik bir reaktör alanınızın olması yeterlidir. Bu sayede büyük bir üretim tesisi kurmuş olursunuz ancak bu miktarların daha azına da bir tesis kurmanız mümkündür. Solucanların sayısı 3 ayda bir olmak üzere iki katına çıkacağı için kurduğunuz tesis kısa zamanda büyüyecektir.

14 Yarasa gübresi satmak

Yarasa gübresi üretimi maliyet yarasa gübresi üretimi sermaye
Yarasa gübresi üretimi

Yarasa gübresinin, üretimi %50 ile %120 arasında bir oranla arttırdığı bilinmektedir. Yurt dışında büyük çapta kullanılan yarasa gübresi artık ülkemizde de talep görür hale gelmiştir. Şimdiye kadar yarasa gübresi üretim tesisi kuran çok sayıda işletme bulunmaktadır ve bunların hepsinin, geri dönüşten memnun olduğu bilinmektedir. Yarasa gübresi üretmek için mağaraları kiralayan ve buradan elde ettikleri gübreleri ham ya da işlenmiş olarak satışa sunan yerler de mevcuttur. Siz de bu şekilde bir işletme kurarak yarasa gübresi elde edebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

15 Teraryum ve minyatür bahçe yapma

Teraryum ve minyatür bahçe yapma maliyet
Teraryum ve minyatür bahçe yapma

Son zamanlarda karşımıza hemen hemen her yerde çıkan minyatür bahçeler oldukça popülerdir ve her geçen gün bu popülerliği artmaktadır. Minyatür bahçe yapmak eğlencelidir ve bir o kadar da basittir. Yeni şeyler üretmeyi seviyorsanız birkaç yerden araştırma yaparak bu işi öğrenebilir ve birkaç deneme ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu minyatür bahçeleri kişiye özel olarak tasarlayabilir ve satabilirsiniz. Ayrıca bazı şirketler ya da firmalar ile anlaşıp, düzenli olarak onlara da satış yapabilirsiniz. Ancak bu iş için de zaman ve emek harcamanız gerektiğini bilmelisiniz.

16 Danışmanlık hizmeti vermek

Danışmanlık hizmeti vermek, gayrimenkul danışmanlığı, emlak danışmanlığı, borsa danışmanlık
Danışmanlık hizmeti vermek

Günümüzde, hemen hemen her alanda danışmanlık hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar, bir iş hakkında nasıl yapılacağı ve hangi yollardan gidileceği hakkında danışmanlık hizmeti vererek para kazanırlar. Az sermaye ile yapabileceğinizi en güzel ve en kazançlı işlerden biri danışmanlık hizmeti vermenizdir. Bu işi yapabilmeniz için öncelikle hangi alanda iyi olduğunuz belirlemeniz gerekir. Bu konuda iyi bir araştırma yapmalı ve uzman olduğunuz alanı belirlemelisiniz. Ardından bir süre internet üzerinden çalışarak kendinize müşteri portföyü oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise küçük bir ofis açabilir ve işinizi kalıcı hale getirebilirsiniz.

17 Freelance İşler Yapmak

Freelance iş yaparak para kazanmak
Freelance iş yaparak para kazanmak

Serbest olarak internet üzerinden çalışmak da son zamanların en popüler işlerindendir. Az sermaye ile yapılacak işler listemize, bu işleri de eklemek istedik. Eğer yazarlık, editörlük, web tasarımı, logo tasarımı, sosyal medya yöneticiliği gibi işler yapamayın biliyorsanız, internet üzerinden güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için kendinize bir web sitesi kurmalı ve güzel bir reklam yapmalısınız. Bu tür işlerin yapıldığı forum sitelerine reklam verebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz. Hatta bu işi kalıcı hale getirmek isterseniz kendinize bir ofis de kurabilirsiniz. Hem internet üzerinden hem de ofisinizden para kazanabilirsiniz.

18 Yaşam koçluğu yapmak

Yaşam koçluğu yapmak
Yaşam koçluğu yapmak

Yaşam koçluğu, son zamanların popüler olan meslek kollarından bir diğeridir. Yaşam koçu olabilmek için herhangi bir okuldan mezun olmanız gerekmez. Öncelikle bu iş için sertifika veren yerlerden gerekli belgelerinizi almanız gerekir. Ardından home ofis olarak ya da kendi ofisinizi açarak yaşam koçluğuna başlayabilir ve ciddi anlamada kazanç elde edebilirsiniz. Yaşam koçları hayatın zor şartlarında okul, iş, sosyal çevre, aile ve diğer ikili ilişkilerde başarılı olmanız için yol gösteren, destek olan ve bu konuda yardımcı olan kişilerdir. Her anlamda farkındalık yaratmak ve insanların hayatlarını olumlu şekilde etkilemek, göreviniz olmalıdır. Bu alanda kendinizi iyi olarak nitelendiriyorsanız, az sermaye ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

19 Yumurta üretimi yapmak

Organik yumurta satarak para kazanmak
Organik yumurta satarak para kazanmak

İnsanların doğal ürünlere dönüşü son zamanlarda oldukça hızlanmıştır. Artık insanlar doğal beslenmek ve çocukları için doğal besinler almak istiyorlar. Siz de bu alandan fayda sağlamak için az sermayeli bir iş olan yumurta üretimine başlayabilirsiniz. Ülkemizin her alanında yumurta üretimi yapılabildiğini düşünürsek, bu iş fikri yatırımcılarının yüzünü güldürmektedir. Eğer yumurta üretimi için uygun bir yeriniz varsa hemen birkaç tane tavuk alabilir ve organik yumurta üretip satmaya başlayabilirsiniz. İlk etapta çevrenize satacağınız yumurtalarınız için ilerde büyük çiftlikler kurabilir ve günlük binlerce lira kazanç elde edebilirsiniz.

20 Çay ocağı açmak

Çay ocağı açmak maliyet sermaye
Çay ocağı açmak

Çay ocağı açmak artık klişeleşmiş ancak halen gündemde kalmaya devam eden bir iş fikridir. Eğer iş yerlerinin yoğun olduğu, insanların kalabalık olduğu ya da esnafların yoğun olarak bulunduğu yerlerden birinde çay ocağı açarsanız, oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için yalnızca biraz araştırma yapmanız, güler yüzlü ve kaliteli hizmet sunmanız gerekecektir. Az sermaye ile kuracağınız çay ocağınız için yeni ürünler de sunarsanız, piyasada güzel iş yapmanızın önüne kimse geçemez. Örneğin çayın yanında küçük ikramlıklar verebilir, her zaman taze ve kaliteli çay yapabilir ya da kahve ve meşrubat gibi ürünler de ekleyebilirsiniz.

21 Balık üretim çiftliği açmak

Balık üretim çiftliği açmak
Balık üretim çiftliği açmak

Balık üretim çiftlikleri yüzlerce bin lira harcayarak da kurulabilir, az bir sermaye ayırarak da. Burada önemli olan hangi balıkları üreteceğiniz ve üretim tesisinizin büyüklüğüdür. Küçük bir balık üretim çiftliği kurmak için 20-30 bin lira arası sermayenizin olması gerekir. Alabalık üretimi işine girebilirsiniz. Hatta çiftliğinizin hemen yanına küçük bir restoran açarak da üretmiş olduğunuz balıklardan para kazanabilirsiniz.

22 Okul kantini açmak

Okul kantini açmak, okul kantini açmanın maliyeti
Okul kantini açmak

Okul kantinleri oldukça karlı işlerdir. Yeni açılan özel bir dershanenin ya da okulun ihalesine girerek, az bir sermaye ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle sertifika almalısınız. Sonra açılan ihaleleri araştırmalı ve size en uygun olan yerle anlaşma sağlamalısınız.

23 Seyyar satıcılık, Pazar satıcılığı yapmak

Seyyar satıcılık, Pazar satıcılığı yaparak para kazanmak
Seyyar satıcılık, Pazar satıcılığı yaparak para kazanmak

Seyyar satıcılar bir dönemler kısıtlanmış olsa da halen hayatımızda olmaya devam ediyorlar. Mısır arabaları, patates kızartması arabaları, kestane satanlar, balık köfteler, pilav üstü tavuk satanlar ve çok daha fazlası bu işten para kazanıyorlar. Siz de az bir sermaye ile iş yapmak istiyorsanız, seyyar satıcılığı deneyebilirsiniz. Yakınlarınızda bahçesi olan ve pazarda satılabilecek şeyler üreten birileri varsa, onlardan alıp pazarda satarak da para kazanabilirsiniz. Kendi bahçeniz varsa, burada da bir şeyler ekip üretim yapabilir ve bunları satarak gelir elde edebilirsiniz. Ancak seyyar satıcı ya da pazarcı olmak için öncelikle gerekli izinleri almış olmanız gerekir.

24 Reklam ajansı açmak

Reklam ajansı açmanın maliyeti
Reklam ajansı açmak

Günümüzde, reklam ajanslarına olan ihtiyacın fazlasıyla arttığını görüyoruz. Hatta bu işe küçük bir ofis kurarak başlayıp binlerce lira kazanan ve işini genişleten çok sayıda girişimci olduğu da bilinmektedir. Grafik, tasarım gibi alanlarda ilginiz ve yeterli bilginiz varsa, bu alanda yeteri kadar çevrenizin de olduğunu düşünüyorsanız, küçük bir ofis açarak reklam ajansı işine başlayabilirsiniz. Bunun için az miktarda sermayenizin olması yeterlidir. Daha sonra internet üzerinden matbaa ve promosyon gibi işlere girebilir ve işinizi büyütebilirsiniz. Ancak bu işe başlamadan önce bulunduğunuz bölgenin reklam ihtiyacını, rakiplerinizi ve iş alabilme potansiyelinizi çok iyi araştırmanız gerekir.

25 Çikolata dükkânı açmak

Çikolata dükkanı açarak para kazanmak
Çikolata dükkanı açarak para kazanmak

Çikolata, büyük küçük herkesin severek tükettiği ve asla vazgeçmeyeceği yiyecekler arasında yer alıyor. Uzmanların da her gün belirli bir miktar çikolata tüketmenizi tavsiye etmesi üzerine bu işi severek yapacak kişilerin sayısı da artıyor. Çevrenizde bir çikolata dükkânı yoksa, çocukların ve insanların kalabalık olduğu yerlerden birinde bir dükkân açabilirsiniz. Çeşit çeşit çikolatalarınızı ister hediye olarak alan isterse kendini mutlu etmek için yiyen yüzlerce kişi olacaktır. Hatta alışveriş merkezlerinde bulunan çikolata şelalelerinin bayiliklerin de alabilir ve buradan da para kazanabilirsiniz. Üstelik bu iş için fazla sermaye ayırmanıza da gerek bulunmaz. Çikolata bayiliği veren firmalara sermaye olarak 10-20 bin ayırmanız yeterli olacaktır.

26 Yoga ve pilates solunu açmak

Yoga Pilates salonu açmak, pilates salonu ne kadara açılır
Yoga ve pilates solunu açmak

Bayanların kiloları ile her zaman başlarının dertte olduğunu biliyorsunuz. Ayrıca kendine vakit ayıramayan annelerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bu konuda imdada yoga ve pilates salonları yetişiyor. Günümüzde, erkelerinden de artık ilgi göstermeye başladığı yoga ve pilates solunu açmak için çok fazla sermaye ayırmanıza gerek yoktur. Yalnızca gerekli izinleri almanız, kendinize bir yer kiralamanız ve yoga ve pilates için sertifikalarınızı tamamlamış olmanız yeterlidir. İsterseniz bu alanda bayilik veren firmalarla görüşebilir, isterseniz de kendi markanızı yaratabilirsiniz. Oldukça kazançlı olan bu iş fikrini hiç tereddüt etmeden denemenizi tavsiye ederiz.

27 Organizasyon şirketi açmak

Organizasyon & Düğün şirketi açmak
Organizasyon & Düğün şirketi açmak

Organizasyon yapmayı seviyorsanız, bu işin gereklilikleri ve büyük sorumlulukları hakkında yeteri kadar bilginiz varsa ve kendinizi sürekli organizasyonları tasarlarken buluyorsanız, kendinize bir organizasyon firması kurabilirsiniz. Az sermaye ile yapılacak işler kategorisinde ilk sıralarda tercihe edebileceğiniz bu sektörün dezavantajlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin yüzlerce kişinin katıldığı bir organizasyonda küçük bir hata bile yapsanız adınızın kötüye çıkmasına engel olamazsınız. Organizasyon yaptığınız firma, etrafına olumsuz şeyler anlatabilir ve mevcut müşterilerinizi de kaybedebilirsiniz. Her işin olduğu gibi bu işin de dezavantajları bulunur ancak ne yaptığınızı biliyorsanız, bu alanda kurumsallaşabilir ve gerçekten güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

28 Çocuk oyun ve aktivite merkezi açmak

Çocuk aktivite merkezi açmak, çocuk oyun parkı avm maliyet
Çocuk oyun ve aktivite merkezi açmak

Hem annenin hem de babanın çalışıyor olması, çocukların istedikleri gibi eğlenememesine ve hayatlarının kısıtlamasına neden oluyor. Bu nedenle çocukların gönlünce oynayacağı ve eğlenebileceği çocuk oyun merkezlerine olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Örneğin alışveriş merkezîlerinde bulunan çocuk oyun ve aktivite merkezlerine çocuklarınızı bırakabilirsiniz ve çocuklarınız orada oynarken siz de işlerinizi halledebilirsiniz. Bu alana olan ihtiyacın artması nedeniyle güzel kazançlar sağlayan bu sektöre siz de girebilirsiniz. İsterseniz büyük bir yer açabilir, isterseniz de küçük bir salonla bu işi yürütebilirsiniz.

29 AVM stantları açmak

Avm stand açmanın maliyeti, avm stand açmak maliyet
AVM stantları açmak

Son zamanlarda alışveriş merkezlerini sayısının da arttığını görüyoruz. Özellikle büyük şehirlerde çok sayıda olan AVM’lerin içinde birden fazla stant vardır. Bu stantlar, gün içinde oldukça güzel kazançlar elde ediliyorlar ancak bu iş için de fazla mesai yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çay ve kahve standı, şekerleme standı, kuruyemiş standı, çikolataya standı, çiğ köfte standı gibi pek çok alanda iş yapma imkânınız bulunmaktadır. Hatta bazı firmaların bayiliklerini de alarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Bu iş için de az bir sermaye ayırmanız yeterli olacaktır.

30 Meyve suyu barı açmak

Hem yaz hem de kış aylarının vazgeçilmezleri meyve sularıdır. Portakal suları ya da karışık meyve suları gün boyunca enerjik kalmanızı sağlayacak olan vitamin depolarıdır. Meye suyu barı açmak için çok fazla sermaye ayırmanıza gerek yoktur. 5-10 bin lira gibi bir maliyet ile işinizi kurabilirsiniz. Burada önemli olan nokta barınızı nereye açacağınızdır. İşlek bir nokta bulmalısınız. Yanınızda bu işi yapan bir başkasının olmaması ve hızlı hizmet gibi faktörlere dikkat etmeniz halinde, güzel para kazanabilirsiniz.

31 Kurye hizmeti sunmak

İnternet üzerinden alışveriş yapmak pek çok insan tarafından tercih edilse de halen yaşlı teyzelerin kuryelere ihtiyacı vardır. Onların aldıklarını küçük bir motosiklet ile evlerine taşıyabilirsiniz. Ayrıca, işlek bir yere açacağınız kurye hizmeti firması, her zaman iş yapacaktır. Bu alanda ayda 1500-2000 gibi kazançlar elde edebilirsiniz. Sermaye olarak yalnızca küçük bir motosiklet almanız yeterli olacaktır.

32 Kahve dükkânı açmak

İnsanların içmeyi en çok sevdikleri şeylerden biri de kahvedir. Kendinize ufak bir kahve dükkânı açabilir ve buradan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Yalnızca kahve, çay ve özel birkaç içecek için bayilik veren firmalar da bulunmaktadır. 20-30 bin lira gibi bir sermaye ile kendi kahve dükkânınızı açabilir ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak dükkânınızın işlek yerde olması çok önemlidir.

33 Etkinlik yönetimi hizmeti sunmak

Küçük işletmelerin piyasada daha fazla söz sahibi olabilmesi ve daha fazla kazanç elde etmesi için fuarlara, zirve toplantılarına ve ticaret sergilerine katılması gerekir. Ancak piyasa bulunan pek çok işletme, bu gibi alanlara nasıl katılacağını ve neler yapacağını bilmemektedir. Siz de bu alanda biraz bilgi sahibiyseniz yol gösterici olabilir ve onlara etkinlik planı yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

34 Online makyaj hizmeti

Makyaj yapmaya biraz ilginiz varsa ve bu konuda kendinizi yetenekli olarak görüyorsanız, sanal dünyada para kazanmanız mümkündür. Bunun için bir makyaj uzmanıyla anlaşabilir ve bir site kurabilirsiniz. Kuracağınız bu sitede günlük makyaj tavsiyeleri yayımlayabilir, hatta sitenize sanal makyaj uygulaması bile ekletebilirsiniz. Bu sayede sitenize gelen ziyaretçilerinizden kazanmaya başlayabilirsiniz.

35 Evcil hayvan bakıcılığı yapmak

Son zamanlarda evcil hayvanların sayısı oldukça artmıştır. Evcil hayvan otelleri ve bakım yerleri gibi işletmelerin sayısı da oldukça azdır. Evcil hayvan bakımı hakkında bilgi sahibiyseniz, küçük bir pansiyon açabilir ve bu alandan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Size hayvanlarını birkaç saatliğine bırakanlar da olacaktır, birkaç günlüğüne bırakanlar da. Eğer küçük bir hayvan oteli kurarsanız, az sermaye ile büyük kazançlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

36 Doğrudan satış temsilcisi olmak

Özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından tercih edilen doğrudan satış temsilciliği, güzel kazançların elde edilebileceğiniz bir sektördür. Bu sektörde size iş veren yüzlerce firma bulunmaktadır. Çok iyi araştırma yaparak bu alanda kurumsallaşmış olan firmalarda işe başlayabilirsiniz. Bu firmaların çoğundan ufak bir miktar alışveriş yapmanız istenir. İç çamaşırı, makyaj ürünleri, kahve, güzellik ürünleri, zayıflama ürünleri gibi pek çok alanda doğrudan satış temsilcisi olabilir ve para kazanabilirsiniz. Hatta bazı firmalarda uzun yılar görev alarak kendiniz kanıtlayabilir ve onların, bulunduğunuz şehre, sizin adınıza bayilik açmasını da sağlayabilirsiniz.

Az – Küçük sermaye ile yapılacak işler görüldüğü gibi çok sayıdadır. Bu işlerin çok daha fazlası da bulunmaktadır. Kendi ilgi alanınıza ve bulunduğunuz yerdeki piyasa açığına bağlı olarak bu iş firiklerini arttırmak mümkündür. Bizler, bu alanda çok tercih edilen ve kolaylıkla yapabileceğiniz işleri araştırarak sunmaya çalıştık. Bu işlerden ne kadar kazanacağınıza ve ne kadar sermaye gerektiğine bakmadan önce hangi alanda iş yapmayı sevdiğinizi belirlememlesiniz. Unutmayın, işinizi severek yaparsanız, her alanda başarılı olursunuz ve her alanda kazanacağınız para miktarı artar.