Artboard Studio, tamamen tarayıcı üzerinden çalışan bir tasarım aracıdır. Kullanıcılarına çevrimiçi olacak şekilde kurumsal kimlik ve pazarlama tasarımları oluşturmalarını sağlayan Artboard Studio son zamanlarda büyük bir çıkış yakalamış durumda. Sektör içerisinde en büyük rakibi Canva olan bu girişim, kullanıcılarına tamamen ücretsiz bir şekilde hazır şablonlar üzerinden marka kimliği oluşturma fırsatı sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2.0 güncellemesi ile beraber hazırlanan şablonlar üzerine logo, marka bileşenleri ve renk paleti gibi bileşenler eklenmesine izin veren Artboard Studio, gelişmiş tasarımlar için bir miktar ücret talep ediyor. Tüm özelliklerin bulunduğu ücretli hesabı dilemeniz durumunda kart bilgilerinizi girmeden ücretsiz deneyebildiğinizi de hatırlatırız.

Hazır şablonlar üzerinden istediğiniz şekilde düzenlemeler yapabilir, marka ve sosyal medya tasarımları oluşturabilirsiniz. Genellikle hazır şablonlar üzerinden yapılan değişiklikler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Şablon içeriği bakımından oldukça seçeneklerin bulunduğunu, her sektör için ayrı ayrı onlarca şablonların bulunduğunu görüyoruz. Artboard Studio fırsatlarından yararlanmak için üye olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Üyelik aşamasında ücretli ve ücretsiz üyelik şeklinde 2 farklı seçenek bulunduğunu, ücretli üyeliğin de kendi içerisinde ayrıldığını görüyoruz.

Artbord’ı Canva’dan ayıran en büyük özelliği ise bir ürünü sınırsız projelerde ücretsiz kullandırmasıdır. Aylık 12 Dolardan başlayan üyelik ücretleri 60 dolara kadar çıkabiliyor. İçerisinde Microsofr, Dropbox, P&G gibi markaların yer aldığı bu girişim, yılın en iyi projeleri arasında gösteriliyor.